Darbo laikas

I - V 9:00 - 20:00, VI - VII 9:00 - 17:00
I - V 14:00 - 15:00 gyd. konsiliumas

Atliekami molekuliniai tyrimai

Naminių gyvūnų skaičius nuolatos auga, žmonės vis daugiau laiko praleidžia su savo ištikimaisiais draugais. Gyvūnų parodos, įvairios dresūros pamokos, draugijos, tarnybiniai šunys ir panaši veikla nuolatos populiarėja. Ne paslaptis, kad taip pat daugėja ir beglobių gyvūnų. Visi šie veiksniai turi didelės įtakos infekcinių ligų plitimui bei naujų ligų invazijai mūsų šalyje. Tokios ligos kaip babeziozė, anaplazmozė, Laimo liga, erkinis encefalitas, infekcinė kačių anemija (erkių ir kitų kraujasiurbių pernešamos ligos) skaičiuoja tik pirmus dešimtmečius mūsų šalyje. Naujausi tyrimai rodo, kad toksoplazmozės, chlamidiozės, kalicivirozės ir herpes viruso paplitimas Lietuvoje nuolatos auga ir vaidina didelį vaidmenį kačių sveikatingumui. Pastaraisiais metais veterinarijos gydytojai taip pat skundžiasi sparčiai augančiu šunų, sergančių šunidžių kosuliu, skaičiumi.

Dauguma infekcinių ligų gyvūnui gali pasireikšti panašiais simptomais ir tai labai apsunkina veterinarijos gydytojo darbą. Nežinodami tikslios diagnozės gydytojai neretai taiko skirtingas gydymo schemas, dėl to gydymas neretai užsitęsia arba ligos eiga komplikuojasi. Atsižvelgdami į situaciją, mes stengiamės pateisinti šeimininkų lūkesčius, todėl nuolatos tobuliname diagnostikos ir gydymo metodus.

2016 metų vasarą „Siaurio Šnauceris“ veterinarijos klinikos laboratorijoje duris atvėrė infekcinių ligų molekulinės diagnostikos skyrius. Tokio lygio diagnostikos įranga yra naudojama žmonių klinikose ir šalies universitetuose, o šis skyrius yra vienintelis Lietuvoje, specializuotas naminių gyvūnų infekcinėms ligoms diagnozuoti.

Molekulinius tyrimus sudaro du etapai:
1. Ligos sukėlėjo genetinės medžiagos (DNR/RNR) išskyrimas.
2. Sukėlėjo atitinkamo geno fragmento pagausinimas vykdant tikro laiko polimerazinę grandininę reakciją (TL-PGR).

Šunims atliekami molekuliniai tyrimai:
1. Babezijos ir anaplazmos – mėginys imamas praėjus keturioms dienoms po erkės ištraukimo;
2. Laimo liga;
3. Encefalito virusas;
4. Šunidžių kosulys (bordetella bronchiseptica).

Katėms atliekami molekuliniai tyrimai:
1. Mikoplazmozė, kačių infekcinė anemija (mycoplasma haemofelis);
2. Chlamidiozė;
3. Kačių herpės virusas;
4. Kačių kalici virusas;
5. Infekcinis kačių peritonitas (FIP);
6. Mikoplazmos (šunims ir katėms).

Skirtingai nei serologiniai tyrimai, kurie yra paremti antikinių susidarymu prieš specifinį sukėlėją (dažnai suteikiantys klaidingai neigiamą / teigiamą rezultatą), molekuliniais tyrimais tiksliai nustatomas patogeno buvimas arba nebuvimas tiriamajame mėginyje.

Tai labai gera žinia mums ir mūsų klientams, nes tai yra inovatyviausias ir tiksliausias tyrimas, naudojamas šiuolaikinėje žmonių ir veterinarinėje medicinoje. Jis suteikia galimybę nustatyti ankstyvą ligos stadiją, identifikuoti sukėlėją, skirti tinkamiausią gydymo schemą bei sekti gydymo efektyvumą. Dėl savo didelio jautrumo ir specifiškumo tikro laiko PGR tyrimas yra vadinamas „auksiniu standartu“ daugelio infekcinių ligų veterinarinėje diagnostikoje.

DĖMESIO!

Informuojame, kad nuo gruodžio 22d. 20:00 iki gruodžio 23d. 9:00 klinikos NEDIRBS.
Atsiprašome už nepatogumus.

Parašykite mums. Susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.