Akių kataraktos chirurginis gydymas

Katarakta – tai progresuojantis, dažniausiai su amžiumi siejamas akies lęšiuko pakitimas, kurio metu vystosi jo vidinių masių drumstėjimas, dėl ko sutrinka šviesos patekimas į tinklainę ir trinka gyvūno rega.

Pagrindinė kataraktos atsiradimo priežastis yra paveldimumas. Dažniausiai ji pasitaiko nykštukinių ir mažų veislių šunims (Jorkšyro terjerams, pekinesams, kinų kuoduotiesiems šunims, spanieliams (karaliaus Karolio, koker, springer), nykštukiniams pinčeriams), bet gali pažeisti ir kitų veislių šunų akis.

Kitos, be genetikos, kataraktos priežastys, gali būti:

  • Kitos akių ligos (gliaukoma, uveitas)
  • Endokrininiai susirgimai (cukrinis diabetas)
  • Imuniniai susirgimai (autoimuninės ligos, persirgti infekciniai susirgimai)
  • Traumos
  • Medžiagų apykaitos, vidaus organų veiklos sutrikimai (kasos navikai, kepenų nepakankamumas)
  • Amžius

Katarakta – tai susirgimas, kurio metu nepadės nei medikamentai, nei dieta.
Kataraktos gydymas yra chirurginis.

Kataraktos šalinimas yra atliekamas fakoemulsifikacijos metodu. Procedūros metu lęšiuko sudrumstėjusios masės yra suskaidomos ultragarsu iki emulsijos konsistencijos ir per ~2 mm pjūvį ties ragenos kraštu pašalinamos atsiurbiant. Į likusią lęšiuko kapsulę yra įdedamas dirbtinis lęšis. Pooperacinio atsistatymo laikotarpis trunka apie 2 savaites.

Prieš taikant chirurginį gydymą, privaloma atlikti išsamų klinikinį gyvūno patikrinimą, siekiant atmesti gretutinius susirgimus, taikyti jų gydymą, siekiant užtikrinti geresnį bei trumpesnį pooperacinį gijimą.