Kastracija, sterilizacija yra chirurginė procedūra ir labai efektyvi priemonė apsaugoti savo mylimą augintinį nuo tam tikrų sveikatos problemų ateityje. Kastruoti patinai neserga prostatos ligomis, o sterilizuotos patelės (kalytės, katės) neserga piometra – gimdos uždegimu. Sterilizuotos kačių, šunų patelės rečiau serga pieno liaukų vėžiu, kiaušidžių, gimdos ligomis. Po šios procedūros augintinio charakteris tampa ramesnis, sėslesnis, nerūpi ištrūkti iš namų, katės ir katinai nustoja šlapintis namuose.
Jei neplanuojate užsiimti veisimu, kastracijos operaciją rekomenduojama atlikti 5-6 mėn. amžiaus šuniukams ir katinėliams, tačiau galima kastruoti ir jau suaugusį gyvūnėlį. Patinėliams kastracijos metu pašalinamos sėklidės. Patelėms sterilizacijos metu pašalinama gimda ir kiaušidės. Katėms sterilizaciją geriausia atlikti po pirmos rujos praėjus nemažiau savaitei, kalytėms – tarp pirmos ir antros rujos.
Po kastracijos ar sterilizacijos, augintinis gali tapti gerokai valgesnis, todėl labai svarbu subalansuota, saikinga mityba ir reguliari fizinė apkrova, kad gyvūnėlis nepradėtų tukti.

Video, foto apie kliniką:

KAIP PASIRUOŠTI OPERACIJAI?

  • Pirmiausia derėtų atvykti profilaktinei apžiūrai ir tyrimams.
  • Veterinarijos gydytojas apžiūrės Jūsų augintį, pakonsultuos Jus kaip pasiruošti operacijai ir kokių rekomendacijų laikytis po jos.
  • Jei gyvūnas sveikas, galima planuoti operaciją.
  • Operacijos dieną, augintinis turi būti nešertas 12 valandų iki suplanuotos procedūros.

KAIP ATLIEKAMA ŠUNŲ/KATINŲ KASTRACIJA?

Jei neplanuojate užsiimti veisimu, kastracijos operaciją galima atlikti 5-6 mėnesių amžiaus sulaukusiam šuniukui ar katinėliui. Žinoma, kastruoti galima ir vėlesniame amžiuje, tačiau operacija jaunesniam gyvūnui yra paprastesnė, mažesnė komplikacijų tikimybė, augintinis greičiau atsigauna.

Prieš operaciją, pašalinamas kailis pjūvio vietoje. Operacija atliekama bendrinėje nejautroje, dezinfekuojamas operacinis laukas, prapjaunamas kapšelis ir pašalinamos sėklidės. Mažiems šuniukams pjūvis atliekamas per baltąją liniją.

KAIP ATLIEKAMA KALYČIŲ/KAČIŲ STERILIZACIJA?

Jei neplanuojate užsiimti veisimu, sterilizacijos operaciją geriausia atlikti:

  • katėms – po pirmos rujos praėjus nemažiau savaitei;
  • kalytėms – tarp pirmos ir antros rujos.

Žinoma, sterilizuoti galima ir vėlesniame amžiuje, tačiau operacija jaunesniam gyvūnui yra paprastesnė, mažesnė komplikacijų tikimybė, augintis greičiau atsigauna.

Reikia paminėti, kad sterilizacijos operacija yra sudėtingesnė, nei kastracijos, nes reikia atverti pilvo ertmę, pjūvis didesnis. Prieš operaciją, pašalinamas kailis pjūvio vietoje. Operacija atliekama bendrinėje nejautroje, dezinfekuojamas operacinis laukas, atveriamas pilvas ir pašalinamos kiaušidės bei gimda.

KAIP ELGTIS PO KASTRACIJOS/STERILIZACIJOS OPERACIJOS?

Gyvūnas iš klinikos iškeliaus savo kojomis, tačiau kol nesugis, reikalaus šiek tiek daugiau rūpesčio. Šeimininko pagrindinė užduotis namuose – nuosekliai laikytis veterinaro nurodymų – laiku suduoti paskirtus medikamentus ir užtikrinti, kad gyvūnas nelaižytų operuotos vietos, tokiu būdu žaizda greičiau užgis, bus išvengta infekcijos. Siūlai, po šios operacijos, šalinami po 10-14 dienų. Pašalinus siūlus ir sugijus žaizdai, rekomenduojame riboti fizinį aktyvumą apie mėnesį laiko, kol gyvūnas visiškai atsistatys, nebent Jūsų veterinaras rekomenduos kitaip.

KAIP MAITINTI GYVŪNĄ?

Sklando nemažai mitų, kad po kastracijos ar sterilizacijos, gyvūnas nutuks. To tikrai nebus, jei rūpinsitės savo augintinio mityba ir garantuosite jam reguliarų fizinį krūvį. Mūsų veterinarai mielai pakonsultuos ir patars kokį pašarą rinktis Jūsų gyvūnėliui.

Kastravimas:

Katinas – 20 Eur
Šuo – 40-60 Eur
Graužikas – 30 Eur
Šeškas – 30 Eur
Triušis – 30 Eur
Voverė – 30 Eur
Ežys – 30 Eur
Roplys – 40-50 Eur

Sterilizavimas:

Katė – 40 Eur
Kalė – 60-100 Eur
Graužikas – 40 Eur
Šeškas – 40 Eur
Triušis – 40 Eur
Voverė – 40 Eur
Ežys – 40 Eur
Driežas – 50-60 Eur
Gyvatė – 50-60 Eur
Vėžlys – 50-60 Eur

Nurodytos preliminarios kainos. Konkreti kaina pateikiama įvertinus kiekvieno paciento atvejį individualiai

Siųskite savo užklausas