ŠUNŲ IR KAČIŲ DANTŲ PRIEŽIŪROS SVARBA

Jūsų augintinio dantų ir dantenų sveikata yra gyvybiškai svarbi jo bendrai sveikatai. Šunys ir katės savo burną naudoja viskam: valgymui, žaidimui, tyrinėjimui ir net savigynai. Kai gyvūnas patiria diskomfortą dėl dantų ligų, tai gali pakenkti ne tik jo sveikatai, bet ir gyvenimo kokybei. Mūsų veterinarijos klinikose „Siaurio Šnauceris“ itin akcentuojame prevencinę dantų priežiūrą, rekomenduojame bent kartą metuose profilaktiškai atvežti gyvūną pas veterinarą dantenų ir dantų apžiūrai, kad galėtume laiku pastebėti ir  sustabdyti  dantų ligas bei padėtume Jūsų augintiniui išlaikyti sveiką burnos ertmę visą gyvenimą.

RŪPINKITĖS SAVO AUGINTINIO DANTŲ PRIEŽIŪRA
Užsiregistruokite vizitui jau šiandien!

Arba paskambinkite mums +370 655 55818

Foto, video apie kliniką

KOKIAS SVEIKATOS PROBLEMAS GALI SUKELTI DANTŲ LIGOS?

Kačių ir šunų dantų ligos vystosi labai panašiai kaip ir žmogaus dantų ligos. Ant augintinio dantų kaupiasi apnašos ir dantų akmenys, kuriuose yra bakterijų. Laikui bėgant, bakterijos sukelia nemalonų kvapą, spalvos pakitimą ir uždegimą. Daugiau nei 80% šunų (ypač mažų veislių) ir kačių, vyresnių nei 3 metai, jau reikalinga reguliari veterinarinė dantų priežiūra.

Apsilankykite “Siaurio Šnauceris” klinikoje, jei Jūsų augintiniui pasireiškė kažkuris iš šių požymių:

 • neįprastai blogas burnos kvapas;
 • sumažėjęs apetitas;
 • iškritęs arba klibantis dantis;
 • dantys padengti geltonai rudomis apnašomis;
 • kraujuojančios dantenos;
 • neįprastas kramtymas, sunkus maisto suėmimas;
 • skausminga snukio sritis.

Pateikiame keletą rimtesnių šunų ir kačių problemų, kurias sukelia neprižiūrima burnos ertmė:

 • GINGIVITAS. Tai yra dantenų uždegimas, atsirandantis dėl ant dantų susikaupusių apnašų. Dėl šių apnašų, ypač ties dantų linija, dantenos parausta, apnašose esančios bakterijos dirgina dantenas, sukeldamos uždegimą. Apnašos per maždaug 2 paras mineralizuojasi ir tampa akmenimis. Taip palaipsniui susiformuoja dideli akmenys, kurie nustumia dantenas, formuoja ertmes po jomis, kuriose yra labai tinkama terpė blogosioms bakterijoms kauptis, todėl atsiranda blogas burnos kvapas.
  Gingivito profilaktikai ir gydymui būtinas dantų valymas ultragarsiniu skaleriu ir poliravimas. Esant sunkesnei būklei, veterinarijos gydytojas gali rekomenduoti medikamentinį gydymą, skalavimą specialiu tirpalu. Kaip profilaktinė priemonė gali būti taikoma ir speciali mityba, kurioje yra mažiau angliavandenių, taip pat įvairūs „kramtukai“ padedantys nuvalyti apnašas. Negydomas dantenų uždegimas gali pereiti į periodontitą, dėl kurio Jūsų augintinis gali netekti dantų.
 • PERIODONTITAS. Tai periodonto (dantenų, periodontinio raiščio, alveolės bei cemento) uždegimas, kuomet po dantenomis esančios apnašos ir bakterijų išskirti fermentai skatina periodonto audinių irimą.
  Šunims, kenčiantiems nuo periodontito, atsiranda blogas burnos kvapas, dantenų kraujavimas, sumažėja apetitas, dėl patiriamo skausmo jie renkasi minkštesnį maistą, vengia prisilietimų prie snukio, tampa mažiau aktyvūs. Gali atsirasti čiaudulys ir kraujavimas iš nosies. Esant sunkiai periodontito būklei, kai pradeda irti periodonto audiniai, bakterijos per kraują gali išplisti po visą organizmą ir pažeisti inkstus, kepenis, širdį.
  Prevencija yra geriausias būdas norint išvengti periodonto ligų. Kietų daržovių ar šunims skirtų kramtalų kramtymas turi teigiamą poveikį šunų dantims. Kramtymo metu mechaniškai nuvalomos apnašos ir tuo pat metu išsiskiria didesnis kiekis seilių, kurios veikia antimikrobiškai. Autorių teigimu kasdienis šunų šėrimas sausu, kietu pašaru, lyginant su naminiu, turi teigiamos įtakos burnos higienai. Tačiau vien tinkamo pašaro parinkimo neužtenka, reikalingas kompleksas priemonių, užtikrinantis šunų burnos sveikatos būklę. Veiksminga apnašų kontrolė apsaugo nuo dantų akmenų susidarymo ir tuo pačiu užkerta kelia gingivitui, bei periodontitui. Reguliari burnos higiena atliekama veterinarijos gydytojo ir šunų šeimininkų namuose, smarkiai sumažina riziką odontologinių susirgimų ateityje.

Dantų higiena:

Prieš
Po

KAIP EFEKTYVIAI UŽKIRSTI KELIĄ DANTŲ PROBLEMOMS?

 • Kasdien valykite augintinio dantis. Suprantame, kad tai gali būti sudėtinga, tačiau tai yra tikrai geriausias būdas sumažinti dantų apnašas ir dantų akmenis. Jei dėl tam tikrų priežasčių tą atlikti itin sudėtinga ar neįmanoma, yra keletas kitų galimybių.
 • Į savo augintinio kasdienybę įtraukite dantų sveikatos/higienos priedus. Yra daug įvairių dantų sveikatos priemonių, kurios gali padėti sumažinti apnašas ir dantų akmenis ant Jūsų augintinio dantų, įskaitant dantų kramtukus ir skanėstus, burnos skalavimus specialia priemone ir individualizuota mityba, leidžiančia palaikyti apnašoms ir akmenims nepalankią terpę burnoje.
 • Planuokite profesionalias dantų higienos procedūras pas veterinarijos gydytoją. Procedūra skirta ne tik dantų valymui, bet ir kruopščiam burnos sveikatos įvertinimui, kad galėtume laiku aptikti gręsiančią problemą.

Kaip augintiniams atliekama profesionali burnos higienos procedūra?

Augintinių burnos higiena atliekama bendrinėje nejautroje, todėl augintiniui visiškai nesukelianti diskomforto. Dantų apnašos ir akmenys nuvalomi naudojant ultragarsinį skalerį (kaip ir žmonių odontologijoje). Po procedūros, augintinį iš karto galima vežtis namo.

Burnos higiena (sanacija) – 40 – 80 Eur
Pieninių dantų rovimas – 30 – 50 Eur
Nuolatinių dantų rovimas – 50 – 80 Eur
Plombavimas (1 dantis) – 50 – 80 Eur
Endodontinis (kanalų) gydymas (1 dantis) – 50 – 80 Eur

Nurodytos preliminarios kainos. Konkreti kaina pateikiama įvertinus kiekvieno paciento atvejį individualiai

Siųskite savo užklausas