Darbo laikas

I - V 9:00 - 20:00, VI - VII 9:00 - 17:00
I - V 14:00 - 15:00 gyd. konsiliumas

Ar Jūsų augintinis turi kirminų?

Kaip dažnai dehelmintizuojate (nukirminate) savo augintinį? O ar žinojote kaip tą atlikti teisingai, kad šios nepageidamos draugijos Jūsų keturkojis išvengtų? Ir dar – ar žinojote, kad helmintais (parazitinėmis kirmėlėmis) lengvai galite užsikrėsti nuo savo mylimo augintinio ir Jūs? Tad trumpai apie visa tai, ir apie nepamainomą, seną, gerą, patikimą metodą helmintams nustatyti – išmatų flotacinį tyrimą.

Helmintai – tai parazitinės kirmėlės, parazituojančios gyvūno ar žmogaus organizme. Jomis gyvūnai gali užsikrėsti per užterštą dirvožemį, vandenį ar išmatas. Žmonės užsikrečia kontaktuodami su sergančiu gyvūnu, o jei gyvūnas dar neserga, ant jo letenėlių ar snukučio gali būti helmintų kiaušinėlių, tokiu būdu netinkamai nusiplovus rankas jie patenka į žmogaus organizmą.

Jei keturkojis turi prastą apetitą, yra liesas, vangus, vemia, viduriuoja – galimai visa tai dėl helmintų. Tą paprasta sužinoti į veterinarijos kliniką atvežus išmatų mėginį, kur bus atliktas išmatų flotacinis tyrimas, o aptikus šių parazitų kiaušinėlių – skirtas gydymas.

Bet kokiu atveju, visuomet svarbiausia yra prevencija, tad augintinius būtina dehelmintizuoti (nukirminti) nuo mažų dienų. Mažiukus rekomenduojame kas mėnesį, na, o suaugusius, vadovaujantis naujausomis mokslinėmis rekomendacijomis, kas 3 mėnesius. Antihelmintikus (vaistus nuo kirmėlių) galite rinktis Jūsų augintiniui priimtinesnės formos (tabletės, pastos, lašiukai). Svarbu žinoti, kad nereikėtų prisirišti prie vienos rūšies/gamintojo vaistų, kadangi naujausi tyrimai rodo, jog yra išsivystęs parazitų atsparumas, tad vaistų įvairovė čia yra labai svarbi. Na, o kaip Jūsų augintiniui sekasi kovoti su helmintais, veterinarijos klinikų „Siaurio Šnauceris“ specialistai rekomenduoja kartą metuose atlikti savo augintinio išmatų flotacinį tyrimą, pvz. vykstant pas veterinarijos gydytoją kasmetinei vakcinacijai, kartu pasiimti ir išmatų mėginį.

Ar Jūsų augintinis turi kirminų?

DĖMESIO!

Informuojame, kad nuo gruodžio 22d. 20:00 iki gruodžio 23d. 9:00 klinikos NEDIRBS.
Atsiprašome už nepatogumus.

Parašykite mums. Susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.