Budintis gydytojas 24/7

Abiejose klinikose

Darbo laikas

I - V 9:00 - 20:00, VI - VII 9:00 - 17:00
I - V 14:00 - 15:00 gyd. konsiliumas

Laimingos istorijos

Dializė - Pupės istorija

Dializė – Pupės istorija

Šunų infekcinis tracheobronchitas (liaudyje žinomas kaip 𝐬̌𝐮𝐧𝐢𝐝𝐳̌𝐢𝐮̨ 𝐤𝐨𝐬𝐮𝐥𝐲𝐬) tikriausiai girdėta sąvoka kiekvienam šuniuko augintojui. Neretam galbūt tekę susidurti su šia liga ir greičiausiai nesunkiai pasveikti, tačiau labradoro retriverei Pupei, šunidžių kosulio eiga susiklostė neįprastu scenarijumi. Na, bet apie viską nuo pradžių. 6 metų Pupė namais dalinasi kartu su kita labradore, kuriai pirmajai ir pasireiškė šunidžių kosulio simptomai, o klinikoje atlikus molekulinį PGR tyrimą, kraujyje rasta bordotella bronchiseptica bakterija, kuri ir patvirtino šią diagnozę. Po dviejų dienų, jau ir Pupė pasijuto prastai – tapo apatiška, vargino kosulys, pradėjo daugiau lakti. Žinant, kad šunidžių kosulys lengvai plinta šunų tarpe ir įvertinus simptomus, mums tapo aišku, kad Pupė užsikrėtė ir taip pat susirgo šunidžių kosuliu. Abiems pritaikytas gydymas, po kurio pirmoji sėkmingai pasveiko, o Pupei, deja, komplikavosi į 𝐮̄𝐦𝐢𝐧𝐢̨ 𝐢𝐧𝐤𝐬𝐭𝐮̨ 𝐧𝐞𝐩𝐚𝐤𝐚𝐧𝐤𝐚𝐦𝐮𝐦𝐚̨. Per ilgametę darbo praktiką, klinikoje tekę susidurti su tokia komplikacija, ji itin reta, tačiau pasitaikanti. Pupei nustačius ūminį inkstų nepakankamumą, klausimų kaip gydyti nekilo – buvo pritaikyta 𝐡𝐞𝐦𝐨𝐝𝐢𝐚𝐥𝐢𝐳𝐞̇. Prireikė 3 hemodializės procedūrų, kad inkstų veikla visiškai atsistatytų ir Pupė pasveiktų Nepaprastai džiaugiamės padėję Pupei įveikti ligą ir linkime dar ilgai savo draugija džiuginti šeimininkus!

Gučio istorija (Kataraktos gydymas)

Gučio istorija – Kataraktos gydymas

Nuotraukoje matote 7 metų Jorkšyro terjerą Gučį. Gučiui mūsų klinikoje buvo diagnozuota katarakta ir atlikta abiejų akių kataraktos operacija kartu implantuojant ir 2 dirbtinius silikoninius lęšiukus. Nuotraukoje „po“ matote kaip Gučio akelės atrodo sekančią dieną po operacijos – vizualiai skirtumas akivaizdus. Šiandien šuniukas jau 3 savaitės po operacijos, jaučiasi gerai, mato, tik kasdienybėje kol kas šiokių tokių nepatogumų kelia apsauginis gaubtas, kuris turi būti nešiojamas iki 4 savaičių po operacijos. Neilgai beliko laukti, Guči! Na, o mes džiaugiamės, kad modernios įrangos ir patyrusių gydytojų pagalba galime pasiekti tokių rezultatų!

Bellos istorija

Bellos istorija

Vipetę Bellą pažįstame visus jos 13 metų, nes mūsų klinikoje lankosi nuo pat mažumės. Deja, apsilankymas vasario mėnesį nebuvo įprastas – šeimininkai Bellą atvežė dėl šlapinimosi su krauju. Atlikus šlapimo pūslės ultragarsą – aptiktas navikas ir diagnozuota šlapimo pūslės karcinoma. Pritaikytas gydymas: navikas sėkmingai pašalintas chirurginiu būdu, taikyta chemoterapija ir šiandien jau galime pasidžiaugti, kad vėžys sėkmingai įveiktas! Būk sveika, Bella!

Mičo istorija

Mičo istorija

Dalinamės 3,5 metų Mičo istorija. Šis Džeko Raselo terjeras pas mus atkeliavo dėl įtartino darinio ant galinės kojos. Atlikus citologinį tyrimą, nustatyta diagnozė – mastocitoma (apvaliųjų ląstelių navikas). Ilgai nelaukus pradėtas gydymas – suleista speciali injekcija  tiesiai į darinį, kuri, kaip matote iš nuotraukų, puikiai atliko savo “darbą” ir praėjus 30-iai dienų po vienintelės injekcijos jau galime džiaugtis visiškai sunaikintu naviku ir pasveikusiu šuneliu!

Maškos istorija

Maškos istorija

Susipažinkite – į Jus žiūri nė metų neturinti Maška. Nuotraukoje dar nelabai linksma, nes tuo metu vis dar buvo gydoma mūsų klinikos stacionare. Nuo ko teko gydytis – skaitykite toliau. Šeimininkai Mašką mums atvežė kritinės būklės: mažylė buvo apatiška, neėdė, nelakė. Apžiūros metu fiksuotos pieno liaukų, kaklo, galūnių hematomos; gleivinės blyškios, tachikardija (širdies susitraukimų dažnio padidėjimas); kraujo ėmimo metu kraujas ilgai teka, nekreša; tuštinasi melena (juodos spalvos išmatos). Atlikus laboratorinius tyrimus, įtartas apsinuodijimas žiurknuodžiais. Skubiai pradėtas intensyvus gydymas, teko perpilti kraują, stacionarizuoti mūsų klinikoje kol būklė stabilizavosi. Šiandien jau galime pasidžiaugti, kad Maška atsigavusi ir sveika!

Mailos istorija

Mailos istorija

Nuotraukoje matote, kad ir nedrąsiai žvelgiančią, bet jau pasveikusią 4 metų Džeko Raselo terjerę Mailą. Šeimininkai patyrė nemažai streso, kai Maila atsidūrė akistatoje su angimi, o akistata baigėsi įkandimu tiesiai į nosį. Šeimininkai labai greitai sureagavo ir pusvalandis nuo įkandimo jau buvo pas mus klinikoje. Mailai tino nosis, vėliau susiformavo edema (tarpląstelinio skysčio sankaupa poodyje) ir kraujosruvos ant krūtinės. Buvo paskirtas intensyvus gydymas ir praėjus 7 dienoms šuo visiškai pasveiko – kraujo tyrimai geri, edemos ir kraujosruvų nebeliko.

piometros operacija

Piometros operacija – Bonos istorija

Nuotraukoje matote 5 metų Stafordšyro terjerę Boną, įsitaisiusią mūsų klinikos personalo kambaryje. Ji ne šiaip sau svečiuojasi pas mus, na bet apie viską nuo pradžių.Bona iš kito miesto į mūsų kliniką atkeliavo itin prastos būklės, su pūlingo gimdos uždegimo (piometros) simptomais. Piometra – tai viena dažniausiai pasitaikančių ir labiausiai gyvybei pavojingų lytinių organų ligų. Taigi, atlikus klinikinius tyrimus, diagnozė pasitvirtino. Nieko nelaukus, atlikta piometros operacija – pašalinta gimda su pūliais joje. Po operacijos, Bona keletui dienų liko klinikos stacionare būklės stabilizavimui ir stebėjimui.Na, o šiuo metu Bona jau namuose ir jaučiasi puikiai. Linkime sveikatos! 

lūžusi nosis

Lūžusi nosis – Čitos istorija

Nuotraukoje matote laisvalaikiu gamtoje besimėgaujančią gražuolę Bavarų pėdsekę vardu Čita.O rodos dar visai neseniai Čita savo šeimininkams sukėlė didžiulį šoką, kai parbėgo į namų kiemą su deformuota ir kraujuojančia nosimi. Čita skubiai buvo atvežta į mūsų kliniką ir nustačius nosies lūžius – iškart operuota.Gydymas truko mėnesį, po kurio pacientė atgavo estetinę nosies išvaizdą, funkciją ir jau grįžo į savo įprastą gyvenimo ritmą.Džiaugiamės sėkmingu rezultatu ir linkime Čitai dar ilgus metus vizginti uodegytę ir džiuginti savo šeimininkus šlapia nosyte! 

šlaunikaulio galvutės

Šlaunikaulio galvutės – Boni istorija

Matote 1 metų vakarų Škotijos baltoji terjerė Boni. Šeimininkai su augintine pas mus kreipėsi dėl jau kelis mėnesius besitęsiančio šlubčiojimo su galine dešine kojyte. Atlikus rentgeno tyrimą – diagnozuota abiejų šlaunikaulio galvučių nekrozė. Ši liga yra gana dažnai pasitaikanti mažų veislių šuniukams. Boni pirmuoju etapu buvo atlikta dešinės kojos šlaunikaulio galvutės rezekcija, o antruoju etapu, po dviejų mėnesių – išoperuota ir kairioji kojytė. Įprastai po šios operacijos keturkojis atsistato per 2-4 savaites ir jau gali normaliai vaikščioti ir net lakstyti. Na, o Boni šiuo metu jau visiškai pasveikusi  po abiejų kojyčių operacijos ir kaip patys šeimininkai sako: „atgavo gyvenimo džiaugsmą ir malonumą judėti: laksto, dūksta, žaidžia“. Komentaruose prisegtame video galite matyti vietoje nenustygstančią Boni.Džiaugiamės šiai škotukei sugrąžinę judėjimo džiaugsmą.

svetimkūnio šalinimas

Svetimkūnio šalinimas – Grikio istorija

Pildome neįtikėčiausių radinių augintinių skrandžiuose skiltį.Jau kai atrodo, kad tikrai visko mums tekę „prižvejoti“, štai į kliniką atvyksta Berno zenenhundas Grikis su praryta darbine pirštine ! Šaunu, kad Grikio šeimininkai greitai pastebėjo įvykį ir operatyviai, per 30 minučių, atvežė į kliniką. Svetimkūnis sėkmingai pašalintas gastroskopu, o šeimininkai su laimingu Grikiu jau tą pačią dieną išvyko namo. Smagu, kai viskas baigiasi laimingai!  Kiekvienas toks atvejis, tik dar vienas įrodymas, kokie mūsų augintiniai smalsūs, o smalsumą tenkina tyrinėdami, tad mūsų pareiga pasirūpinti saugia jiems aplinka.

mastocitoma

Mastocitoma – Kingo istorija

12 metų labradoras Kingas į kliniką atvyko dėl staiga atsiradusio didelio (maždaug 8,5 cm) patinimo pilvo srityje. Iš darinio paimtas citologinis mėginys ir klinikos laboratorijoje  patvirtinta diagnozė – mastocitoma. Primename, kad mastocitoma tai putliųjų ląstelių navikas. Kingui pritaikėme naujausią medikamentinį mastocitomos gydymo metodą “Virbac” kompanijos preparatu. Vaistas suleistas į darinį suardo navikines ląsteles nepažeisdamas sveikų audinių. Šis gydymas gali būti taikomas diagnozavus mastocitomą, sarkomą ar melanomą. Nuotraukoje matote kaip Kingo pilvas atrodo 55 dienos po gydymo – darinys išnykęs, tačiau reguliarių poprocedūrinių apžiūrų metu buvo pastebėta, kad darinio, dėl jo dydžio, visiškai panaikinti nepavyko, todėl suleista antroji preparato dozė, kuri sėkmingai šiuo metu naikina naviką.

mastocitoma

Mastocitoma – Rikio istorija

Ši istorija išties ypatinga ir išskirtinė ne tik Lietuvos, bet ir Baltijos šalių mastu.8 metų mišrūnas Rikis į kliniką atvyko dėl darinio dešinėje kaklo pusėje. Iš darinio paimtas citologinis mėginys ir jau tą pačią dieną klinikos laboratorijoje patvirtinta diagnozė – mastocitoma.Mastocitoma tai putliųjų ląstelių navikas. Šios rūšies navikai yra labai invaziniai, metastazuojantys ir dažniausiai pasireiškiantys apvaliųjų ląstelių navikai šunų organizme.Todėl nepaprastai džiaugiamės ir didžiuojamės šiam pacientui pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse sėkmingai pritaikę naujausią medikamentinį mastocitomos gydymo metodą “Virbac” kompanijos preparatu. Vaistas suleistas į darinį suardo navikines ląsteles nepažeisdamas sveikų audinių. Šis gydymas gali būti taikomas diagnozavus mastocitomą, sarkomą ar melanomą. Rikiui prireikė vienos injekcijos ir 3 mėnesių, kad visiškai pasveiktų. Džiaugiamės sėkmingu rezultatu! 

Urolitai

Urolitai

Dalinamės tikrai neeiliniu atveju.13 metų kalytės šeimininkas į mūsų kliniką kreipėsi dėl augintinei kelias savaites besitęsiančio šlapinimosi su krauju. Atvykus į apžiūrą, palpuojant (čiuopiant) pilvą buvo įtarta, o atlikus ultragarso tyrimą, įtarimai tik pasitvirtino – šlapimo pūslėje aptiktas didelis kiekis urolitų! Operacijos metu, urolitai buvo sėkmingai pašalinti, o garbaus amžiaus pacientė sklandžiai sveiksta.Nuotraukoje galite matyti į pooperacinę apžiūrą atvykusią pacientę ir iš jos šlapimo pūslės pašalintus urolitus.

Babeziozės gydymas

Babeziozės gydymas

Ši 3 metų Borderkolių kalytė pas mus atvyko iš Alytaus su jau diagnozuota ir pradėta gydyti babezioze. Dėl šios ligos šuniukui pasireiškė stipri mažakraujystė. Iš kartu atsivežto donorinio šuniuko buvo paimtas kraujas ir perpiltas sergančiajai. Klinikos stacionare praleidusi 5 dienas, išleista namo sparčiai sveiksta. Mieli šunų ir kačių šeimininkai, primename, kad itin svarbu pasirūpinti savo augintinių apsauga nuo erkių, nes šie parazitai aktyvūs beveik apskritus metus. Mūsų klinikos gydytojai mielai jus pakonsultuos apie galimus apsaugos būdus ir parekomenduos jūsų augintiniui tinkamiausią apsaugą.

Kojyčių lūžiai

Kojyčių lūžiai

Kartais žaismingumas gali atsieiti rimtomis traumomis ar sužalojimais. Taip nutiko ir šiam pudeliukui, kuris iškrito iš vaikų žaidimų namelio ir patyrė abiejų priekinių kojyčių lūžius. Laimei, pasitelkus pažangias osteosintezės technologijas, šiam garbaniui galėjome grąžinti judėjimo džiaugsmą. Nuotraukoje – pacientas, langetėmis stabilizuotomis kojytėmis, laukia operacijos, o rentgeno nuotraukose galite stebėti kaip atrodė kojytės po traumos ir jau po operacijos – sutvirtintos Rita Leibinger plokštelėmis. Komentaruose esančiame video pamatysite kaip šuniukas jaučiasi praėjus 3 savaitėms po operacijos. Džiaugiamės rezultatais!

Džiungarijos žiurkėnas

Džiungarijos žiurkėnas

Mūsų klinikose apsilanko net ir tokie mažyliai kaip šis – 2 metų Džiungarijos žiurkėnas. Gyvūnėlis pas mus atkeliavo dėl į išorę išsivertusio skruosto maišelio. Klinikoje jis buvo išoperuotas – maišelis grąžintas į anatominę padėtį. Mažylis džiaugiasi kokybišku gyvenimu ir estetiška išvaizda.

Kabliuko šalinimas

Kabliuko šalinimas

Dažnas atvejis veterinarijoje – įvairūs svetimkūniai augintinių skrandžiuose. Šįkart pasitaikė greičiausiai žvejo šuniukas, kuris nusprendė pažaisti su žvejybiniu inventoriumi. Svetimkūnis sėkmingai pašalintas endoskopiniu būdu, be chirurginės intervencijos. Procedūra atlikta bendrinėje nejautroje ir užtruko mažiau nei valandą. Laiku suteikta kvalifikuota pagalba – gelbėja gyvybes.

Parašykite mums. Susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.