Darbo laikas

I-V 9 - 20 val. VI-VII 9 - 17 val.
Budintis gydytojas 24/7

AUGINTINIŲ OFTALMOLOGIJA

Kaip ir žmonėms, gyvūno akys vienas svarbiausių jutimo organų, nuo kurio sveikatos priklauso gyvūno orientacija aplinkoje, koordinacija ir todėl yra nepamainomas kasdienybėje. Todėl mūsų, kaip šeimininkų, pareiga tinkamai jomis pasirūpinti ir užtikrinti, kad augintinis geru regėjimu galėtų džiaugtis iki pat senatvės. Laiku atliekami profilaktiniai tyrimai, savalaikės apžiūros padeda užbėgti už akių klastingoms kataraktos, gliaukoma ir kt. ligoms.
Veterinarijos klinikose “Siaurio Šnauceris” turime patyrusius gydytojus oftalmologus, naujausią  ir moderniausią įrangą akių ligų diagnostikai ir gydymui.

RŪPINKITĖS SAVO AUGINTINIO AKIMIS
Užsiregistruokite vizitui jau šiandien!

Arba paskambinkite mums +370 655 55818

Foto, video apie kliniką

KATARAKTOS OPERACIJA

Katarakta – tai progresuojantis, dažniausiai su amžiumi siejamas akies lęšiuko pakitimas, kurio metu vystosi jo vidinių masių drumstėjimas, dėl ko sutrinka šviesos patekimas į tinklainę ir trinka gyvūno rega.

Pagrindinė kataraktos atsiradimo priežastis yra paveldimumas. Dažniausiai ji pasitaiko nykštukinių ir mažų veislių šunims (Jorkšyro terjerams, pekinesams, kinų kuoduotiesiems šunims, spanieliams (karaliaus Karolio, koker, springer), nykštukiniams pinčeriams), bet gali pažeisti ir kitų veislių šunų akis.

Kitos, be genetikos, kataraktos priežastys, gali būti:

  • Kitos akių ligos (gliaukoma, uveitas);
  • Endokrininiai susirgimai (cukrinis diabetas);
  • Imuniniai susirgimai (autoimuninės ligos, persirgti infekciniai susirgimai);
  • Traumos;
  • Medžiagų apykaitos, vidaus organų veiklos sutrikimai (kasos navikai, kepenų nepakankamumas);
  • Amžius.

Kaip bebūtų gaila, kataraktos neįmanoma išgydyti nei medikamentais, nei dieta. Vienintelis gydymo būdas yra chirurginė operacija.

Prieš ir Po nuotraukos

5 metų Jorkšyro terjerui diagnozuota dešinės akies katarakta. Fotografuota iš karto po operacijos

Prieš operaciją

Iš karto po operacijos

Pacientas po operacijos

Kataraktos šalinimas yra atliekamas fakoemulsifikacijos metodu. Procedūros metu lęšiuko sudrumstėjusios masės yra suskaidomos ultragarsu iki emulsijos konsistencijos ir per ~2 mm pjūvį ties ragenos kraštu pašalinamos atsiurbiant. Į likusią lęšiuko kapsulę yra įdedamas dirbtinis lęšis. Pooperacinio atsistatymo laikotarpis trunka apie 4 savaites.

Prieš taikant chirurginį gydymą, privaloma atlikti išsamų klinikinį gyvūno patikrinimą, siekiant atmesti gretutinius susirgimus, taikyti jų gydymą, siekiant užtikrinti geresnį bei trumpesnį pooperacinį gijimą.

Siųskite savo užklausas

Parašykite mums. Susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.