Darbo laikas

I - V 9:00 - 20:00, VI - VII 9:00 - 17:00
I - V 14:00 - 15:00 gyd. konsiliumas

Augintinių burnos higiena

Augintinio dantų ir dantenų sveikata yra gyvybiškai svarbi jo bendrai sveikatai. Šunys ir katės savo burną naudoja viskam: valgymui, žaidimui, tyrinėjimui ir net savigynai. Kai gyvūnas patiria diskomfortą dėl dantų ligų, tai gali pakenkti ne tik jo sveikatai, bet ir gyvenimo kokybei.

Kačių ir šunų dantų ligos vystosi labai panašiai kaip ir žmogaus. Ant augintinio dantų kaupiasi apnašos ir dantų akmenys, kuriuose yra bakterijų. Laikui bėgant, bakterijos sukelia nemalonų kvapą, spalvos pakitimą ir uždegimą. Esant sunkiai periodontito būklei, kai pradeda irti periodonto audiniai, bakterijos per kraują gali išplisti po visą organizmą ir pažeisti inkstus, kepenis, širdį. Daugiau nei 80% šunų (ypač mažų veislių) ir kačių, vyresnių nei 3 metai, jau reikalinga reguliari veterinarinė dantų priežiūra.
Metas keliauti pas veterinarą, jei Jūsų augintiniui pasireiškė kažkuris iš šių požymių:

  • neįprastai blogas burnos kvapas;
  • sumažėjęs apetitas;
  • iškritęs arba klibantis dantis;
  • dantys padengti geltonai rudomis apnašomis;
  • kraujuojančios dantenos;
  • neįprastas kramtymas, sunkus maisto suėmimas;
  • skausminga snukio sritis.

Augintinių burnos higiena atliekama bendrinėje nejautroje, todėl augintiniui visiškai nekelia diskomforto. Dantų apnašos ir akmenys nuvalomi naudojant ultragarsinį skalerį (kaip ir žmonių odontologijoje). Po procedūros, augintinį iš karto galima vežtis namo.

Veterinarijos klinikose „Siaurio Šnauceris“ itin akcentuojame prevencinę dantų priežiūrą, rekomenduojame bent kartą metuose profilaktiškai atvežti gyvūną pas veterinarą dantenų ir dantų apžiūrai, kad galėtume laiku pastebėti ir sustabdyti dantų ligas bei padėtume Jūsų augintiniui išlaikyti sveiką burnos ertmę visą gyvenimą.
Gal jau metas ir Jūsų augintiniui atlikti burnos higieną?
Kviečiame registruotis +370 655 55818.

Burnos higiena

DĖMESIO!

Informuojame, kad nuo gruodžio 22d. 20:00 iki gruodžio 23d. 9:00 klinikos NEDIRBS.
Atsiprašome už nepatogumus.

Parašykite mums. Susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.