Darbo laikas

I - V 9:00 - 20:00, VI - VII 9:00 - 17:00
I - V 14:00 - 15:00 gyd. konsiliumas

Babeziozės molekulinis PGR tyrimas

Geri orai vis labiau įsibėgėja, tad vis daugiau laiko su augintiniais praleidžiame gamtoje Deja, erkės niekur nedingo ir klinikoje labai dažnai sulaukiame babezioze užsikrėtusių šuniukų. Idealu, kai šeimininkai operatyviai sureaguoja į pasikeitusį augintinio elgesį ir nieko nelaukdami atskuba į veterinarijos kliniką. Tokiais atvejais, dažniausiai užtenka medikamentinio gydymo ir šuniukas greitai atsistato, tačiau dažnai tenka gydyti ir uždelstus babeziozės padarinius – mažakraujystę, inkstų nepakankamumą. Pastarosios būklės yra itin rimtos ir gali baigtis mirtimi.
Taigi, susiduriant su babezioze labai svarbūs du veiksniai: greita šeimininkų reakcija ir operatyvi ligos diagnostika. Praktikoje tenka susidurti su atvejais, kai įtariama babeziozė, tačiau stebimi ne visi klinikiniai simptomai (gyvūno vangumas, pakilusi kūno temperatūra, tamsi šlapimo spalva) būdingi šiai ligai, o ir klasikiniai tyrimai diagnozės nepatvirtina. Tai yra labai pavojinga situacija, kai gyvūnas gydomas netikslingai ir tokiu būdu “švaistomas” brangus laikas. Tokiais atvejais, nepamainomas yra babeziozės molekulinis (PGR) tyrimas, kuris yra itin specifiškas, didelio jautrumo tyrimo metodas.
Skirtingai nei serologiniai tyrimai, kurie yra paremti antikūnių susidarymu prieš specifinį sukėlėją, molekuliniai tyrimai tiksliai nustato patogeno buvimą arba nebuvimą tiriamajame mėginyje.
Šis tyrimo metodas leidžia ankščiausiai aptikti ligos sukėlėją.
Nepaprastai džiaugiamės, kad veterinarijos klinikos „Siaurio Šnauceris” yra vienintelės klinikos Lietuvoje, kurių laboratorijose atliekami infekcinių ligų molekulinės diagnostikos tyrimai.

Babeziozės molekulinis PGR tyrimas

DĖMESIO!

Informuojame, kad nuo gruodžio 22d. 20:00 iki gruodžio 23d. 9:00 klinikos NEDIRBS.
Atsiprašome už nepatogumus.

Parašykite mums. Susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.