Darbo laikas

I - V 9:00 - 20:00, VI - VII 9:00 - 17:00
I - V 14:00 - 15:00 gyd. konsiliumas

Dializė

UAB ,,Siaurio Šnauceris“ veterinarijos gydykla yra viena iš veterinarinės dializės pradininkų Lietuvoje. Dializė – tai pakaitinė inkstų terapija, kuri taikoma esant ūminiam inkstų pažeidimui ar apsinuodijus kai kuriomis medžiagomis. Viena iš dažniausiai pasitaikančių ūmaus inkstų nepakankamumo priežasčių yra erkių pernešamų ligų (babeziozės ir kt.) komplikacija. Babezijos ardo raudonąsias kraujo ląsteles, kurių likučiai užkemša inkstų kanalėlius. Inkstų pagrindinė funkcija – šalinti iš kraujo organizmui nereikalingas ar net žalingas medžiagas. Pažeisti inkstai nesugeba normaliai funkcionuoti ir organizme kaupiasi nuodingos medžiagos. Kai medikamentinis gydymas yra neefektyvus, vienintelė galimybė išgelbėti augintinį yra dializė.

Yra dvi dializės rūšys: hemodializė ir peritoninė dializė. Hemodializė – tai procedūra, kurios metu prijungiamas aparatas su specialiu filtru, valantis kraują nuo nereikalingų medžiagų. Kraujo valymas vyksta ne gyvūno organizme, o jo išorėje, kraujui tekant specialiomis magistralėmis (,,dirbtinėmis kraujagyslėmis“). Hemodializė yra veiksmingas inkstų pakaitinės terapijos būdas, tačiau visiškai inkstų veiklos nepakeičia. Ūmiai atsiradus ir greitai progresuojant inkstų funkcijos nepakankamumui hemodializės procedūros yra taikomos tol, kol inkstų veikla pradeda gerėti ir jie patys sugeba pašalinti kenksmingas medžiagas iš organizmo. Peritoninės dializės metu pusiau laidžios membranos vaidmenį, pro kurią vyksta nereikalingų medžiagų judėjimas ir skysčių pašalinimas, atlieka pilvaplėvė (plėvė, išklojanti pilvo sieną). Pro vamzdelį į pilvo ertmę yra suleidžiamas dializės skystis, kuris tam tikrą laiką išbūna pilvo ertmėje, tuo metu vyksta medžiagų pasikeitimas ir kraujo „valymasis“. Paskui skystis išpilamas. Procedūros kartojamos pagal poreikį.

Ūmus inkstų nepakankamumas gali greitai progresuoti ir būti sunkiai kontroliuojamas medikamentais, tad neuždelsus, dializė gali išgelbėti augintinio gyvybę. Didžiuojamės galėdami atlikti šią sudėtingą procedūrą gelbstint Jūsų augintinių gyvybes.

DĖMESIO!

Informuojame, kad nuo gruodžio 22d. 20:00 iki gruodžio 23d. 9:00 klinikos NEDIRBS.
Atsiprašome už nepatogumus.

Parašykite mums. Susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.