Budintis gydytojas 24/7

Abiejose klinikose

Darbo laikas

I - V 9:00 - 20:00, VI - VII 9:00 - 17:00
I - V 14:00 - 15:00 gyd. konsiliumas

Erkių sezonas prasideda – Laimo liga

Tęsiame pavasarį itin aktualią temą apie erkes ir jų pernešamas ligas. Primename, kad po žiemos, erkės yra itin išalkusios, todėl labai aktyviai ieško maisto ir dažnu atveju jų maisto šaltinis yra mūsų mylimi augintiniai.

Taigi, dar viena dažna ir itin pavojinga erkių pernešama liga yra Laimo liga (boreliozė). Laimo liga dažniausiai serga jauni šunys. Skirtingai nei žmonėms, šunims įkandimo vietoje besiplečiančios raudonos dėmės nebūna, tačiau ligą atpažinti galima, jei šuo karščiuoja, protarpiais šlubuoja, sąnariai yra skausmingi ir patinę, tačiau nei išoriškai, nei rentgenologiškai gali būti nepakitę. Augintinis gali tapti apatiškas, netekti apetito, gali pasireikšti inkstų uždegimas, ar net inkstų nepakankamumas. Minėti simptomai pasireiškia praėjus keliems mėnesiams po infekuotos erkės įsisiurbimo ir negydoma gali turėti negrįžtamų pasekmių.

Norime dar kartą akcentuoti, kokia yra svarbi erkių prevencija – specialūs antkakliai, lašai, tabletės ir kt. – gali padėti išvengti liūdnų pasekmių. Taip pat, kaskart grįžus po pasivaikščiojimo lauke, nepamirškime atidžiai apžiūrėti augintinį.

Erkių sezonas

Parašykite mums. Susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.