Darbo laikas

I - V 9:00 - 20:00, VI - VII 9:00 - 17:00
I - V 14:00 - 15:00 gyd. konsiliumas

Hormonų tyrimai

Hormonai – tai endokrininės sistemos išskiriami specifiniai junginiai reguliuojantys didelę dalį organizmo funkcijų. Kaip ir žmonėms, taip ir gyvūnams, sutrikus hormonų gamybai, sutrinka ir organizmo homeostazė. Tai gali pasireikšti plačiu spektru sveikatos sutrikimų. Vieni svarbiausių hormonų veterinarinėje diagnostikoje yra skydliaukės, antinkščių ir lytiniai hormonai.

„Siaurio Šnauceris“ klinikų laboratorijose atliekami šie hormonų tyrimai:

  • Tiroksinas ir laisvas tiroksinas – tai skydliaukės hormonai, atsakingi už audinių vystymosi raidą ir organizmo medžiagų apykaitą. Dažniausiai pasitaikanti skydliaukės patologija – hipotireozė. Šia liga susergama, kai sumažėja skydliaukės išskiriamų hormonų gamyba. Simptomai gali būti labai įvairūs, dažnai stebimi simetriški odos išplikimai, nutukimas, vangumas, reprodukcinės sistemos sutrikimai.
  • Kortizolis – tai hormonas, gliukokortikoidas, kurį išskiria antinkščių žievė kaip reakciją į patiriamą organizmo stresą, taip pat šis hormonas atsakingas už baltymų ir riebalų apykaitą. Dažniausiai dėl navikinių antinkščių ar hipofizės susirgimų, šio hormono išskiriama labai daug, išsivysto hiperadrenokorticizmas, kitaip vadinamas Kušingo sindromu. Gyvūnas sergantis šia liga daug geria ir daug šlapinasi, dėl raumenų silpnumo, nutukimo ir išdidėjusių kepenų, nukąra gyvūno pilvas, pasireiškia apatijos ir silpnumo simptomatika, išplonėja oda ir padidėja jos pigmentacija.
  • Progesteronas – tai moteriškas lytinis hormonas pagal kurio koncentraciją galima tiksliai nustatyti ovuliacijos, o tuo pačiu ir kergimo laiką.

Laiku atlikus tyrimus ir diagnozavus hormonų disbalansą organizme, hormonus galime sėkmingai koreguoti vaistinių preparatų pagalba, sekti gydymo eigą ir efektyvumą.

Hormonų tyrimai

DĖMESIO!

Informuojame, kad nuo gruodžio 22d. 20:00 iki gruodžio 23d. 9:00 klinikos NEDIRBS.
Atsiprašome už nepatogumus.

Parašykite mums. Susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.