Darbo laikas

I - V 9:00 - 20:00, VI - VII 9:00 - 17:00
I - V 14:00 - 15:00 gyd. konsiliumas

Išvykos į gamtą. Pirma pagalba susižeidus

Vasara visuomet tokia laukiama! Jos laukiame ilgus, tamsius ir šaltus kone 9 mėnesius, na, o kai ji pagaliau ateina – džiugina gražia gamta, šiltu oru ir ilgais vakarais. O visos šios priežastys tiesiog veja į lauką kiekvienai progai pasitaikius – piknikai gamtoje, stovyklavimas miške, išvykos prie jūros, ežero ir t.t. Ne išimtis ir mūsų augintiniai, jie mūsų gyvenimo svarbi dalis, šeimos nariai, tad ir jie esant galimybėms keliauja kartu. Na, o gyvūnas gamtoje – lygu daug smagaus ir aktyvaus laiko bėgiojant, plaukiojant, tyrinėjant aplinką. Deja, ne visuomet aktyvus laikas gamtoje garantuoja tik malonų nuovargį ir ramų miegą. Tad šiandien trumpai apie dažniausius pavojus gamtoje ir ką reikėtų turėti su savimi, kad galėtumėte augintiniui suteikti pirmąją pagalbą .
Augintinis susižalojo, įsipjovė į pėdutę. Su savimi turėti:
– dezinfekcinis purškalas;
– tamponėliai žaizdos valymui;
– tvarstis (bintas);
– elastinis tvarstis.
Žaizdą dezinfekuoti, išvalyti ir sutvarstyti. Jei kraujavimas stiprus, greičiausiai pjūvis labai gilus ir prireiks veterinarijos gydytojo pagalbos, tad atidžiai stebėkite ar tvarsčiai itin greitai nepermirksta. Gali pasitaikyti ir rimtesnių traumų, tokių kaip galūnės lūžis. Šiuo atveju, nieko nelaukdami turite keliauti pas veterinarijos gydytoją.
Augintiniui įgėlė bitė, vapsva. Su savimi turėti:
– antihistamininiai vaistai;
– sauso ledo paketas/-ai.
Įgeltą vietą apžiūrėti, matant geluonį, jį pašalinti. Esant niežuliui, patinimui – duoti antihistamininių vaistų ir įgeltą vietą šaldyti.

Augintiniui įsisiurbė erkė. Su savimi turėti:
– dezinfekcinis purškalas;
– tamponėliai įkandimo vietai valyti;
– pincetas ar specialus erkių traukiklis.
Suimkite erkę kuo arčiau odos ir traukite sukamuoju judesiu. Įkandimo vietą dezinfekuokite. Atidžiai stebėkite gyvūno elgesį. Pastebėjus vangumą, nenorą ėsti ar lakti, skubiai keliaukite pas veterinarijos gydytoją.

Augintinis perkaito (sunkiai kvėpuoja ar dūsta, vemia, labai neramus arba atvirkščiai). Su savimi turėti:
– VANDENS.
Perkaitus, augintinį būtinai įkurdinkite pavėsyje, drėkinkite šaltu vandeniu, siūlykite dažnai, bet po nedaug gerti. Jei simptomai išlieka, skubiai keliaukite pas veterinarijos gydytoją.
Išvykos į gamtą. Pirma pagalba susižeidus

DĖMESIO!

Informuojame, kad nuo gruodžio 22d. 20:00 iki gruodžio 23d. 9:00 klinikos NEDIRBS.
Atsiprašome už nepatogumus.

Parašykite mums. Susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.