Darbo laikas

I - V 9:00 - 20:00, VI - VII 9:00 - 17:00
I - V 14:00 - 15:00 gyd. konsiliumas

Kačių akmenligė

Kačių akmenligė – tai sveikatos sutrikimas, kai šlapimo pūslėje pradeda formuotis urolitai panašūs į smėlį, jie palaipsniui didėja ir susiformuoja kelių milimetrų akmenukai/urolitai, kurie gali užkimšti šlapimo takus. Užsikimšus šlapimo takams, katė nebegali pasišlapinti, kankina skausmai, formuojasi uždegimas, o takams esant ilgai užsikimšusiems, gali išsivystyti ūmus inkstų nepakankamumas.

Sirgti šia liga didesnę riziką turi kastruoti katinai ir tam tikrų veislių katės (Burmos, Persų, Himalajų). Ne menką vaidmenį vaidina ir katės mitybos įpročiai bei racionas – jei katė mažai laka, ėda daug mineralinių medžiagų (magnio, fosforo, kalcio) sudėtyje turintį maistą – visa tai taip pat sąlygoja akmenų formavimąsi.

Ligą atpažinti gali padėti šie požymiai:

  • kraujas šlapime;
  • padažnėjęs ir sunkus šlapinimasis;
  • šlapinimasis neįprastose vietose (ne savo dėžutėje);
  • šlapinimasis mažais kiekiais;
  • skausmingas šlapinimasis, lydimas katės miauksėjimo;
  • padidėjęs, kietas, skausmingas pilvas.

Pastebėjus šiuos simptomus, būtina keliauti pas veterinarijos gydytoją. Paėmus šlapimo mėginį, atlikus ultragarso, kraujo tyrimus, bus nustatyta diagnozė ir paskirtas gydymas (šlapimtakio praplovimas, sunkesniais atvejais, kai akmenys per dideli, gali prireikti ir chirurginio gydymo). Svarbu žinoti, kad kartą susidūrus su šia liga, ji gali kartotis, tad būtina subalansuota augintinės mityba, na, o pastebėjus simptomus kuo greičiau kreiptis pagalbos pas veterinarijos gydytoją.

Nuotraukos kampe galite matyti kaip pro mikroskopą atrodo šlapime rasti struvitai, kurie patvirtino akmenligės diagnozę vienai iš mūsų klinikos pacienčių.

Veterinarijos klinikų „Siaurio Šnauceris” specialistų komanda rekomenduoja rūpintis augintinio profilaktika ir kas pusę metų tirti šlapimą, ypač didesnėje rizikos grupėje esančioms murklėms. Tokiu būdu galime anksti aptikti gresiančią problemą ir pasirūpinti veiksminga prevencija.

Kačių akmenligė

DĖMESIO!

Informuojame, kad nuo gruodžio 22d. 20:00 iki gruodžio 23d. 9:00 klinikos NEDIRBS.
Atsiprašome už nepatogumus.

Parašykite mums. Susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.