Darbo laikas

I - V 9:00 - 20:00, VI - VII 9:00 - 17:00
I - V 14:00 - 15:00 gyd. konsiliumas

Kačių kalicivirozė

Įvairiausiais virusais serga ne tik žmonės, tačiau ir mūsų mylimi augintiniai . Šiandien trumpai supažindinsime su kačių kaliciviroze.
Kačių kalicivirozę sukelia kalici virusas, kuris yra labai užkrečiamas nevakcinuotų kačių tarpe. Užsikrečiama kontaktuojant su sergančiu gyvūnu arba nuo užkrėstų daiktų. Virusas į gyvūno organizmą gali patekti per nosies, akių ar burnos gleivinę.
Kalici virusas sukelia ūmų burnos ertmės ir viršutinių kvėpavimo takų susirgimą, kuris pasireiškia čiauduliu, pakilusia temperatūra, gausiu seilėtekiu, tekančiomis išskyromis iš nosies, ašarojančiomis akimis, atsiranda skausmingos opos burnoje (ant liežuvio, dantenų, gomurio), todėl katė gali atsisakyti ėsti. Ligai progresuojant, išskyros iš akių tampa tirštos, prasideda akių uždegimas (konjunktyvitas) ir kitos akių ligos.
Pasireiškus šiems simptomas, būtina katytę atvežti pas veterinarą apžiūrai ir gydymo skyrimui, kuris trunka apie 2-3 savaites.
Norint išvengti šio susirgimo būtina kačiukus vakcinuoti. Vakcina yra kompleksinė, į kurią taip pat įeina vakcinos nuo rinotracheito, panleukopenicijos ir pasiutligės, kuria kačiukai yra vakcinuojami dviem etpais – sulaukę 8 savaičių ir praėjus mėnesiui nuo pirmosios vakcinos. Šią vakcinaciją būtina kartoti kasmet ir net toms katėms, kurios būna tik namuose, nes virusas labai lengvai gali būti parnešamas iš lauko ant rūbų.
Jūsų patogumui, veterinarijos klinikose “Siaurio Šnauceris”, esame įdiegę priminimų sistemą, kuri neleis praleisti šio svarbaus vizito pas veterinarą!

Kačių kalicivirozė

DĖMESIO!

Informuojame, kad nuo gruodžio 22d. 20:00 iki gruodžio 23d. 9:00 klinikos NEDIRBS.
Atsiprašome už nepatogumus.

Parašykite mums. Susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.