Darbo laikas

I - V 9:00 - 20:00, VI - VII 9:00 - 17:00
I - V 14:00 - 15:00 gyd. konsiliumas

Kačių panleukopenija

Kiekvienas augintinio šeimininkas nori, kad jo katė būtų sveika ir apsaugota nuo įvairių kenksmingų aplinkos veiksnių, pavyzdžiui, virusų, ir augtų sveikas. Net jei Jūsų augintinis neišeina iš namų, yra daug virusų, kuriuos galima parnešti iš lauko tiesiog ant savo rūbų, tokiu būdu sukeliant grėsmę susirgti savo nevakcinuotam augintiniui. Tad šiandien apie vieną iš tokių virusų, pavojingų katėms – kačių panleukopeniją.

Kačių panleukopenija yra labai užkrečiama virusinė kačių liga, kurią sukelia kačių parvovirusas. Virusas itin pavojingas, dažnu atveju mirtinas, nevakcinuotiems kačiukams iki vienerių metų, taip pat susirgti gali ir suaugusios katės, kurių imuninė sistema susilpnėjusi. Užsikrėsti labai lengva kontaktuojant su sergančiu gyvūnu arba nuo užkrėstų daiktų. Susirgus, pasireiškia stiprus gastroenteritas (skrandžio ir plonųjų žarnų uždegimas), gyvūnas vemia, viduriuoja (dažnai su krauju), pakyla temperatūra, organizmas dehidratuoja, gali ištikti staigi mirtis. Jei suserga vados besilaukianti katė, tuomet ji gali patirti abortą arba per placentą virusą perduoti vaisiui.

Šio viruso profilaktikai yra sukurta efektyvi vakcina, kuria (kompleksiškai kartu su kitomis vakcinomis nuo kalicivirozės, rinotracheito ir pasiutligės) kačiukai yra vakcinuojami sulaukę 8 savaičių ir dar kartą praėjus mėnesiui. Šią vakcinaciją būtina kartoti kasmet ir net toms katėms, kurios būna tik namuose, nes virusas labai lengvai gali būti parnešamas iš lauko ant rūbų.

Jūsų patogumui, veterinarijos klinikose “Siaurio Šnauceris”, esame įdiegę priminimų sistemą, kuri neleis praleisti šio svarbaus vizito pas veterinarą!

Kačių panleukopenija

DĖMESIO!

Informuojame, kad nuo gruodžio 22d. 20:00 iki gruodžio 23d. 9:00 klinikos NEDIRBS.
Atsiprašome už nepatogumus.

Parašykite mums. Susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.