Darbo laikas

I - V 9:00 - 20:00, VI - VII 9:00 - 17:00
I - V 14:00 - 15:00 gyd. konsiliumas

Mikrofiliarijos

Nuotraukoje matote mikrofiliariją – vakar klinikos laboratorijoje aptiktą poodinių kirminų lervą, kuri buvo rasta 8 metų šuniuko kraujo mėginyje mikroskopiniu būdu.
Mikrofiliarijas perneša uodai įkandimo metu, tokiu būdu patenka į kraujotaką, kur pradeda vystytis, o suaugę helmintai (dirofiliarijos – D. immitis) nukeliauja į poodį ar kitus organus kaip akis, sėklidė, plaučiai ar žarnynas. Nors uodai gamtoje aktyvūs tik šiltuoju metų laiku, svarbu paminėti, kad filiarijų augintinių kraujyje tenka aptikti ištisus metus. Tai neretu atveju būna atsitiktinis radinys, nes lervos vystymosi ciklas trunka iki 7 mėnesių, o parazitas gyvūno organizme gali gyvuoti net iki 4 metų, nerodydamas jokių klinikinių simptomų.
Iš mikrofiliarijų lervų išsivysto dirofiliarijos – apvaliosios kirmėlės , kurios šunims sukelia dirofiliariozę. Ši, poodinės dirofiliariozės liga, šunims gali sukelti niežulį, vangumą, plaukų slinkimą, odos paraudimą, odos mazgelių susidarymą arba komplikacijas tokias kaip virškinimo sutrikimai, neurologiniai negalavimai, plaučių patologijos ir kt.
Šie parazitai naikinami medikamentiniu būdu, kartais ir chirurginiu.
Norint apsisaugoti nuo šių parazitų, rekomenduojame prieš kiekvieną pasivaikščiojimą lauke (ypač keliaujant į mišką, prie vandens telkinio ir pan.) išpurkšti augintinį repelenu nuo uodų. Svarbu paminėti, kad kai kurios priemonės, tokios kaip tabletės, lašai nuo erkių, atbaidančiai veikia ir uodus. Tad štai dar viena svari priežastis nepamiršti atšilus orams naudoti apsaugą nuo erkių!

Mikrofiliarijos

DĖMESIO!

Informuojame, kad nuo gruodžio 22d. 20:00 iki gruodžio 23d. 9:00 klinikos NEDIRBS.
Atsiprašome už nepatogumus.

Parašykite mums. Susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.