Darbo laikas

I - V 9:00 - 20:00, VI - VII 9:00 - 17:00
I - V 14:00 - 15:00 gyd. konsiliumas

Gyvūnų čipavimas

Nuo 2011 metų gyvūnai, keliaujantys į užsienį, privalėjo turėti mikroschemą, kuri padeda identifikuoti gyvūnus, tačiau nuo 2021 m. gegužės 1 d. Lietuvoje įsigalioja privalomas kačių, šunų ir šeškų čipavimas. Tad šiek tiek informacijos apie šią procedūrą.

Gyvūno čipavimas – greita ir neskausminga, labai panaši į įprastą skiepą, procedūra, kurios metu, mikroschema specialia adata įvedama gyvūnui po oda. Mikroschema yra vos 14mm ilgio, ne didesnė kaip ryžio grūdas. Sistemoje suvedama augintinio informacija, t. y. lytis, veislė, amžius, ir šeimininko kontaktai – vardas, pavardė, telefono numeris, adresas. Visi šie duomenys reikalingi tam, kad pasimetus gyvūnui, būtų galima greitai nustatyti jo tapatybę ir grąžinti augintinį į namus.

Mikroschemos pamesti neįmanoma, o jos “galiojimo laikas” daugiau nei 25 metai.

cipavimas

Kaip paženklinti (čipuoti) savo augintinį?

 1. Atvykite su augintiniu į veterinarijos kliniką turėdami:
 • augintinio dokumentus (jei turi);
 • augintinio kilmės dokumentą (jei turi);
 • savo asmens dokumentą (pasas, asmens tapatybės kortelė ar vairuotojo pažymėjimas).
 1. Veterinarijos klinikoje užpildysite “Prašymą dėl gyvūno augintinio ženklinimo ir registravimo”.
 2. Veterinarijos gydytojas Jūsų augintiniui implantuos mikroschemą į paodį. Procedūra greita ir saugi, augintiniui visiškai nekelianti diskomforto.
 3. Veterinarijos gydytojas suves Jūsų ir Jūsų augintinio duomenis į “Gyvūnų augintinių registrą”.

KELIAVIMAS SU AUGINTINIU Į UŽSIENĮ

Prieš planuojant kelionę į užsienį su savo mylimu augintiniu (šunimi, kate ar šešku), pirmiausia reikėtų susipažinti su vežėjo (keliaujant lėktuvu – oro linijų gyvūnų gabenimo politika, lygiai taip pat keliaujant traukiniu, autobusu ar laivu) reikalavimais, kad atitinkamai sutvarkyti augintinio dokumentus bei visapusiškai pasiruošti pačiai kelionei (pasirūpinti tinkamu gabenimui narvu/krepšiu, medikamentais ir pan.).

Augintinius galima vežtis kartu į ES šalį arba iš ES nepriklausančios šalies į ES šalį, tačiau turi atitikti šiuos reikalavimus:

 • gyvūnas turi turėti implantuotą mikroschemą (mikročipą) arba aiškiai įskaitomą tatuiruotę. Svarbu paminėti, kad tatuiruotė kaip identifikavimo priemonė galioja tik iki 2011 metų sausio 1 d. Visi gyvūnai, keliaujatys po 2011 metų sausio 1 d., privalo turėti mikroschemą, atitinkančią ISO 11784 arba ISO 11785 standartus. Lietuvoje naudojamos mikroschemos atitinka minėtus ISO standartus.
 • gyvūnas privalo turėti ES nurodyto pavyzdžio pasą “Gyvūno augintinio pasas”. Europos gyvūno augintinio pasas yra dokumentas, parengtas pagal ES standartinį modelį ir būtinas keliaujant iš vienos ES šalies į kitą. Jame pateikiamas gyvūno augintinio aprašymas ir duomenys, įskaitant mikroschemos ar tatuiruotės kodą ir skiepų nuo pasiutligės įrašus, taip pat savininko bei veterinarijos gydytojo, išdavusio pasą, kontaktiniai duomenys. Europos gyvūno augintinio pasą Jūsų šuniui, katei ar šeškui gali išduoti bet kuris įgaliotas veterinarijos gydytojas (kuriam kompetentingos institucijos yra suteikusios įgaliojimą išduoti gyvūnų augintinių pasus). Gyvūno augintinio pasas galioja visą gyvenimą, jei galioja jo skiepai nuo pasiutligės.
 • gyvūnas turi būti vakcinuotas nuo pasiutligės ir kitų virusinių ligų. Vakcinų įrašai privalo būti atžymėti “Gyvūno augintinio pase”.
 • jei keliaujate iš ES nepriklausančios šalies ar teritorijos, Jūsų gyvūnas augintinis turi turėti ES veterinarijos sertifikatą, kurį išvykimo šalyje valstybinis veterinarijos gydytojas turi būti išdavęs likus ne daugiau kaip 10 dienų iki Jūsų gyvūno įvežimo į ES. Keliaujant iš vienos ES šalies į kitą šis sertifikatas galioja 4 mėnesius nuo tos dienos arba iki skiepų nuo pasiutligės galiojimo pabaigos, atsižvelgiant į tai, kuri data yra ankstesnė.
 • Praėjus ne mažiau kaip 30 dienų po vakcinacijos nuo pasiutligės ir likus 3 mėn. iki įvežimo į ES valstybę iš trečiosios šalies, reikia atlikti gyvūno kraujo tyrimą (pasiutligės antikūnų titro nustatymas) patvirtintoje laboratorijoje. Tyrimas atliekamas per 2-3 savaites.

  3 mėn. laikotarpio termino nereikia laikytis pakartotinai įvežamiems gyvūnams augintiniams, kurių pase buvo nurodyta, kad tyrimas atliktas prieš juos išvežant iš ES valstybės.

Grįžimas su augintiniu į Lietuvą iš ES valstybių

Grįžimui į Lietuvą iš ES šalių nėra taikomi papildomi reikalavimai, tik būtina atkreipti dėmesį ar atvykimo dieną, vakcinacija nuo pasiutligės dar bus galiojanti.

Daugiau informacijos ir specifinius reikalavimus apie keliavimą į/iš konkrečios šalies galite rasti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos puslapyje, ten informacija nuolat atnaujinama ir yra aktuali.

pasas

Specialistų komanda

Vytautas Siaurys

Vytautas Siaurys

Klinikų įkūrėjas, vet. gydytojas
Mentorius, gydytojas konsultantas gydymo klausimais

Jurgita Siauriene

Jurgita Siaurienė

Klinikų vadovė
Vet. gydytoja
Specializacija: oftalmologija, chirurgija

Mantas Eitmanavičius

Vet. gydytojas
Specializacija: ortopedija-traumatologija, neurologija-neurochirurgija, chirurgija, radiologija

Jovita Eimantaiciene

Jovita Eitmanavičienė

Vet. gydytoja, administratorė
Specializacija: chirurgija, dermatologija

Rasa Ciparienė

Rasa Ciparienė

Vet. gydytoja
Specializacija: chirurgija, echoskopija, vidaus ligos, egzotiniai gyvūnai

Mindaugas Jachimavičius

Vet. gydytojas
Specializacija: chirurgija, ortopedija-traumatologija, nefrologija, dializė

Lukas Grėbliauskas

Vet. gydytojas
Specializacija: nefrologija, dializė, oftalmologija

Milda Gečiauskienė

Vet. gydytoja
Specializacija: Echoskopija, abdominalinė chirurgija

Valerija Makrickienė

Valerija Makrickienė

Vet. gydytoja
Specializacija: egzotiniai gyvūnai, vidaus ligos, laparoskopija

Evelina Andruškevič

Evelina Marija Andruškevič

Vet. gydytoja
Specializacija: vidaus ligos, dermatologija

Greta Liaukevičiūtė

Vet. gydytoja
Specializacija: vidaus ligos, dermatologija, echoskopija, dializė

Žilvija Liutkutė

Žilvija Liutkutė

Vet. gydytoja
Specializacija: neurologija, odontologija

Inga Petrėnienė

Vet. gydytoja
Specializacija: egzotiniai gyvūnai, chirurgija

Aušra Bajorinaitė

Vet. gydytoja laboratoriniam darbui

Rasa Paciūnaitė

Vet. gydytoja laboratoriniam darbui

Gerda Baguškaitė

Asistentė

Dzeneta Levišauskiene

Dženeta Levišauskienė

Administratorė

Video, foto apie kliniką:

Siųskite savo užklausas

Prostatos mėnuo

Parašykite mums. Susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.