Darbo laikas

I - V 9:00 - 20:00, VI - VII 9:00 - 17:00
I - V 14:00 - 15:00 gyd. konsiliumas

LABORATORINIAI TYRIMAI

Laboratoriniai tyrimai – neatsiejama gydymo dalis, padedanti nustatyti ar patikslinti diagnozę. „Siaurio Šnauceris” klinikų laboratorijos atlieka plačiausią spektrą tyrimų visoje Lietuvoje – nuo kraujo morfologijos ar biocheminių tyrimų iki hormoninių ir molekulinių tyrimų. Naudojame tik naujausią ir patikimiausią veterinarijoje vertinamą medicininę įrangą, kuri padeda nustatyti dar tikslesnę diagnozę. Laboratorinių tyrimų duomenis įvertina juos paskyręs gydytojas, atsižvelgdamas į augintinio sveikatos būklę, jos sutrikimus.

Na, o profilaktiniai laboratoriniai tyrimai leidžia aptikti ligą ankstyvoje stadijoje, ją suvaldyti ir tokiu būdu sutrumpinti gydymo laiką arba užkirsti kelią itin liūdnoms pasekmėms. Veterinarijos klinikose „Siaurio Šnauceris“ turime visas moderniausias galimybes ankstyvų ar jau pažengusių ligų diagnostikai.

KRAUJO TYRIMAI

Kraujo tyrimai parenkami ir atliekami pirmiausia gyvūną apžiūrėjus ir įvertinus kokius tyrimus atlikti tikslinga kiekvienu atveju individualiai. Mūsų klinikose atliekami šie kraujo tyrimai:

Kraujo morfologinis tyrimas

Morfologinis kraujo tyrimas mums leidžia nustatyti forminių kraujo elementų kiekį, dydį bei prisipildymą, taigi įvertinti bendrą paciento būklę, jo hidratacijos lygį, uždegimo stiprumą, įtarti įvairias infekcines ar parazitines ligas. Galime pasidžiaugti, kad prieš bemaž 10 metų, pirmieji Lietuvoje, visus mūsų klinikose atliekamus morfologinius tyrimus, pradėjome vertinti mikroskopu, kurių metu mėginiai analizuojami prieš tai juos nudažius. Šio tyrimo metu, vertinama kraujo mėginį sudarančių ląstelių išvaizda, dydis, būdingi pokyčiai, skaičius, procentinė visų ląstelių dalis. Nepaisant to, ar kraujo morfologiniame tyrime yra nuokrypių nuo normos, mūsų klinikose visi kraujo mėginiai tiriami citomorfologiškai ir tai klientui papildomai nieko nekainuoja. 

Kraujo biocheminis tyrimas

Biocheminiai kraujo tyrimai atliekami siekiant įvertinti vidaus organų veiklą (inkstų, kepenų, kasos), elektrolitų balansą bei kitų biocheminių medžiagų koncentraciją kraujyje. Klinikose atliekame Na, K, Cl, TBIL, NH3, GGT, ALT. ALKP, AST, LIPA, AMYL, CHOL, LAC, TRIG, TP, ALB, CA, PHOS, UREA, CREA, UPC, SDMA, GLU, FRU, CK.

C reaktyvaus baltymo tyrimas (CRB)

CRB yra ūmaus uždegiminio proceso baltymas, kuris gaminamas kepenyse. Greitas ir dinamiškas šio baltymo kitimas leidžia efektyviai įvertinti uždegiminio proceso eigą.

Kraujo dujų tyrimas

Kraujo dujos bene svarbiausia diagnostinė priemonė intensyvios terapijos pacientams. Šis tyrimas leidžia įvertinti organizmo rūgščių ir šarmų balansą, taip suteikdamas daug svarbios informacijos apie ligonio kvėpavimo sistemos ir medžiagų apykaitos būklę. 

Kraujo krešėjimo tyrimas (SPA, DATL, FIB, D-dimerai)

Kraujo krešėjimo sutrikimai gali pasireikšti nesustabdomu kraujavimu susižeidus ar spontaniškais kraujo išsiliejimais į audinius be aiškių priežasčių. Kraujo krešėjimo tyrimai atliekami pasireiškus neaiškios kilmės kraujavimui ar įtariant apsinuodijimą trombolitinėmis medžiagomis, taip pat ypatingai rekomenduojami pacientams prieš chirurgines operacijas. 

Hormonų tyrimas (T4, FT4, CORT, IRI, PROG)

Endokrininė sistema gamina specifinius junginius – hormonus. Pastarieji reguliuoja daugelį organizmo funkcijų ir užtikrina organizmo homeostazę. Sutrikusi hormonų gamyba gali pasireikšti plačiu ligų spektru. Mūsų klinikoje atliekami skydliaukės, antinksčių, kasos bei lytinių hormonų tyrimai. 

Šunų prostatos specifinis antigenas (cPSE)

Prostatos specifinis antigenas yra gaminamas prostatoje tiek normaliose, tiek vėžinėse ląstelėse. Šio antigeno padidėjimas kraujo serume rodo prostatos audinio išvešėjimą. Prostatos audiniai gali išvešėti dėl gerybinės prostatos hiperplazijos, prostatito ar onkologinio proceso. PSA naudojamas ne tik diagnostikos tikslais, bet ir gydymo eigos sekimui. 

Troponinas

Troponinas (Tn-1), tai specifiškiausias širdies raumens pažeidimo žymuo. Pastarojo koncentracija kraujyje gali padėti patvirtinti arba atmesti miokardo infarkto diagnozę. 

Tulžies rūgščių tyrimas

Šis tyrimas atliekamas įtariant cholestazę. Tulžies rūgščių kraujyje gali padaugėti dėl įvairių priežasčių. Tulžies rūgščių kiekio padidėjimas kraujyje sukelia bendrą organizmo intoksikaciją, kuriai būdingi tam tikri organizmo sistemų sutrikimai, poveikis nervų, kraujagyslių, virškinamojo trakto sistemoms.

CITOLOGINIS TYRIMAS

Citologinis tyrimas – tai specialus visų organizmo audinių, ištakų, išskyrų tyrimas mikroskopo pagalba, kuris reikalauja didelės laboratorijos darbuotojo patirties. Tyrimas yra svarbus diagnozuojant, tiriant sisteminius bei lokalius patologinius, bakterinius procesus. Tyrimo diagnostinė vertė yra viena didžiausių, nes dažnu atveju nustatoma ir patvirtinama diagnozė.

ŠLAPIMO TYRIMAI

 • Šlapimo biocheminis tyrimas: UPC, GLU, PRO, BIL, URO, KET, NIT;
 • Šlapimo sedimenatai;
 • Santykinis tankis ir pH.
Struvitai šlapime

IŠMATŲ FLOTACINIS TYRIMAS

Atliekamas įtariant ar norint diagnozuoti helmintus (kirminus). Šiam tyrimui specialaus pasiruošimo nereikia. Gyvūnų išmatos surenkamos į sterilų tam skirtą indelį ar konteinerį ir pristatomos į veterinarijos kliniką.

Toxocara canis

ODOS TYRIMAI

Odos skutmenų tyrimas

Išoriniai odos parazitai bene dažniausia stipraus gyvūno odos niežulio priežastis. Egzoparazitais augintiniai užsikrečia po kontakto su kitu apsikrėtusiu gyvūnu. Pažeistos ir sveikos odos riboje imamas odos audinių mėginys ir mikroskopijos pagalba ieškoma poodinių ar niežų erkučių.

Cheyletiella odos skutmenos

Mikologinis (dermatofitinis) tyrimas

Mikologinis odos tyrimas leidžia nustatyti ar gyvūnas užsikrėtęs dermatofitais. Dermatofitai yra mikroskopiniai grybai, priklausantys Trichophyton, Microsporum ir Epidermophyton gentimis. Pastarieji gyvuoja odos, plaukų ir nagų keratine, čia vyksta jų metabolizmas. Šie mikroskopiniai grybeliai sukelia dažniausias grybelines odos infekcijas.

Trichograma

Plaukai yra sudaryti iš baltymo, vadinamo keratinu, kuris yra gaminamas plaukų folikuluose. Tuo metu, kai plaukų folikulai gamina naujas plaukų ląsteles, senos ląstelės yra stumiamos į odos paviršių ir taip plaukas auga. Kiekvienas plauko folikulas turi savo gyvenimo ciklą, kuriam įtakos turi amžius, ligos ir daug kitų faktorių. Trichograma imama lipnios juostelės pagalba, mėginys dažomas ir pagal plauko folikulo mikroskopinį vaizdą galime įvertinti plauko augimo stadiją.

BAKTERIOLOGINIS TYRIMAS

Bakteriologinis tyrimas atliekamas įtariant bakterinės kilmės infekciją. Nustačius infekcijos sukėlėją, kartu atliekamas ir mikroorganizmų antibiotikams jautrumas. Pastarasis parodo, kokie antibiotikai tinkamiausi infekcijai gydyti. Bakteriologinis tyrimas gali būti atliekamas iš daugelio skirtingų organizmo terpių, priklausomai nuo įtariamos infekcijos vietos.

GREITIEJI TESTAI

Šie testai atliekami greitai, per keletą minučių gaunamas kokybinis rezultatas. Testai atliekami tiek šunims, tiek katėms įtariant įvairius susirgimus.

Šunims atliekami: leptospirozės antikūnų, parvo, korona viruso antigenų testas, giardiozės antigenų, imunoglobulino E (alergenų) testas.

Erkių bei uodų pernešamų ligų: širdies kirminų antigenų, erlichiozės, babeziozės, boreliozės (Laimo liga), anaplazmozės antikūnų) diagnozavimo testai. Pankreatinės elastazės 1, specifinės šunų pankreatinės lipazės, Helicobakter pylori, testai.

Katėms atliekami: toksoplazmozės antikūnų, panleukopenijos, korona viruso, giardiozės antigenų testai, imunodeficito viruso antikūnų, leukemijos antigenų testai.

Helicobacter pylori, specifinės kačių pankreatinės lipazės testas.

Kačių proBNP (B tipo peptidų, prohormonų forma, gaminamų prieširdžių miokardiocituose nustatymui) testas hipertrofinei kardiomiopatijai diagnozuoti.

LABOKLIN laboratorijoje atliekami tyrimai

LABOKLIN laboratorija yra viena didžiausių Europoje akredituota veterinarinė laboratorija. Džiaugiamės sėkmingu bendradarbiavimu, nes savo pacientams galime pasiūlyti dar didesnį spektrą diagnostinių tyrimų infekcinėms, genetinėms, alerginėms ligoms nustatyti. Taip pat atliekami histopatologiniai, genetiniai ir kiti tyrimai.

MOLEKULINIAI TYRIMAI

Džiaugiamės, kad „Siaurio Šnauceris“ veterinarijos klinikų laboratorijose atliekami infekcinių ligų molekulinės diagnostikos tyrimai. Esame vienintelė klinika Lietuvoje atliekanti šio tipo tyrimus savo klinikoje. Šis išskirtinumas mūsų pacientams garantuoja greitesnę ir tikslesnę ligų diagnostiką.

Tikro laiko PGR (polimerazės grandininė reakcija), itin specifiškas, didelio jautrumo tyrimo metodas. PGR tyrimo pranašumas – nustatomas tikslus ligos sukėlėjas. Tyrimas paremtas ligos sukėlėjo genetinės medžiagos (DNR/RNR) išskyrimu ir aptikimu vykdant tikro laiko polimerazinę grandininę reakciją (TL-PGR). Tai yra inovatyviausias ir tiksliausias tyrimo metodas šiuolaikinėje medicinoje.

Skirtingai nei serologiniai tyrimai, kurie yra paremti antikūnių susidarymu prieš specifinį sukėlėją (dažnai suteikiantys klaidingai neigiamą/teigiamą rezultatą), molekuliniais tyrimais tiksliai nustatomas patogeno buvimas arba nebuvimas tiriamajame mėginyje.

Dėl savo didelio jautrumo ir specifiškumo, tikro laiko PGR tyrimas yra vadinamas „auksiniu standartu“ daugelio infekcinių ligų veterinarinėje diagnostikoje.

Šunims atliekami: 

 • babeziozės,
 • anaplazmozės,
 • Laimo ligos,
 • erkinio encefalito,
 • šunidžių kosulio,
 • chlamidiozės,
 • mikoplazmozės (kvėpavimo takų) molekuliniai tyrimai.

Katėms atliekami:

 • infekcinės kačių anemijos (Mycoplasma haemofelis),
 • chlamidiozės,
 • kačių herpes viruso,
 • kačių kalici viruso,
 • kačių korona viruso (infekcinio peritonito),
 • toksoplazmozės, 
 • mikoplazmozės (kvėpavimo takų) molekuliniai tyrimai.

Specialistų komanda

Vytautas Siaurys

Vytautas Siaurys

Klinikų įkūrėjas, vet. gydytojas
Mentorius, gydytojas konsultantas gydymo klausimais

Jurgita Siauriene

Jurgita Siaurienė

Klinikų vadovė
Vet. gydytoja
Specializacija: oftalmologija, chirurgija

Mantas Eitmanavičius

Vet. gydytojas
Specializacija: ortopedija-traumatologija, neurologija-neurochirurgija, chirurgija, radiologija

Jovita Eimantaiciene

Jovita Eitmanavičienė

Vet. gydytoja, administratorė
Specializacija: chirurgija, dermatologija

Rasa Ciparienė

Rasa Ciparienė

Vet. gydytoja
Specializacija: chirurgija, echoskopija, vidaus ligos, egzotiniai gyvūnai

Mindaugas Jachimavičius

Vet. gydytojas
Specializacija: chirurgija, ortopedija-traumatologija, nefrologija, dializė

Lukas Grėbliauskas

Vet. gydytojas
Specializacija: nefrologija, dializė, oftalmologija

Milda Gečiauskienė

Vet. gydytoja
Specializacija: Echoskopija, abdominalinė chirurgija

Valerija Makrickienė

Valerija Makrickienė

Vet. gydytoja
Specializacija: egzotiniai gyvūnai, vidaus ligos, laparoskopija

Evelina Andruškevič

Evelina Marija Andruškevič

Vet. gydytoja
Specializacija: vidaus ligos, dermatologija

Greta Liaukevičiūtė

Vet. gydytoja
Specializacija: vidaus ligos, dermatologija, echoskopija, dializė

Žilvija Liutkutė

Žilvija Liutkutė

Vet. gydytoja
Specializacija: neurologija, odontologija

Inga Petrėnienė

Vet. gydytoja
Specializacija: egzotiniai gyvūnai, chirurgija

Aušra Bajorinaitė

Vet. gydytoja laboratoriniam darbui

Rasa Paciūnaitė

Vet. gydytoja laboratoriniam darbui

Gerda Baguškaitė

Asistentė

Dzeneta Levišauskiene

Dženeta Levišauskienė

Administratorė

Foto, video apie kliniką

Siųskite savo užklausas

Prostatos mėnuo

Parašykite mums. Susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.