Darbo laikas

I - V 9:00 - 20:00, VI - VII 9:00 - 17:00
I - V 14:00 - 15:00 gyd. konsiliumas

Gyvūnų ortopedija

Gyvūnų ortopedija – tai veterinarinės medicinos sritis, kuri specializuojasi gyvūnų judėjimo aparato, t. y. kaulų, sąnarių, raumenų, raiščių ir sausgyslių, ligų, traumų bei kitų pažeidimų diagnostikoje, gydyme ir prevencijoje. Ortopedija siekia užtikrinti, kad gyvūnai galėtų judėti be skausmo ir funkcionaliai atlikti kasdienius veiksmus.

Ortopedinis šunų, kačių ir kitų gyvūnų gydymas

Šunų ir kačių kaulų lūžių gydymas yra svarbus veterinarinės medicinos aspektas. Kaulų lūžiai gali kilti dėl įvairių priežasčių, įskaitant traumas, lūžių liga ar net paveldimas polinkis. Šie gyvūnai reikalauja tinkamo ortopedinio gydymo, kuris gali apimti šiuos metodus:

  1. Ortopedinė diagnostika: Pirmiausia svarbu diagnozuoti lūžį ir nustatyti jo pobūdį (pavyzdžiui, atviras ar uždaras lūžis). Veterinaras ortopedas – traumatologas atliks tyrimus, tokius kaip rentgeno tyrimas, kad nustatytų lūžio tipą ir sunkumą.
  2. Imobilizacija: Daugeliu atvejų šunų ir kačių kaulų lūžiai gydomi imobilizuojant (fiksacija). Tai gali būti padaryta naudojant gipso įklotus, lūžio skersines plėvelės fiksacijas (LSPL) ar chirurginę fiksaciją, priklausomai nuo kaulo lūžio vietos ir sudėtingumo.
  3. Chirurginis gydymas: Kai šuns ar katės kaulo lūžis yra labai sudėtingas arba neįmanoma pakankamai stabilizuoti imobilizacijos būdu, gali būti reikalingas chirurginis gydymas. Tai gali apimti osteosintezę (kai kaulai sujungiami su metaliniais vamzdeliais ar platinimo plokštelėmis) ar kitus ortopedinius operacinius metodus.
  4. Skirtingi vaistai: Veterinaras gali skirti skausmo malšinimo vaistų, pavyzdžiui, nesteroidinių priešuždegiminių vaistų (NPVA), norint sumažinti skausmą ir uždegimą.
  5. Reabilitacija: Po ortopedinio gydymo gyvūnui gali prireikti reabilitacijos. Tai gali apimti fizinę terapiją, masažą ar kitus pratimus, kad būtų atkurta judėjimo laisvė ir sustiprinti raumenys.
  6. Rūpinimasis: Šuniui ar katei ortopedinio gydymo laikotarpiu reikės specialaus rūpinimosi ir priežiūros, kol kaulų lūžis gyja. Tai gali apimti specialų maistą, ribotą judėjimą ir kitas priežiūros priemones.

Svarbu pabrėžti, kad kiekvienas gyvūnas ir lūžio atvejis yra unikalus, todėl ortopedinis gyvūno gydymo planas gali skirtis atsižvelgiant į daugybę veiksnių, tokių kaip gyvūno sveikatos būklė, lūžio tipas ir gyvūno savininko galimybės. Todėl labai svarbu pasikonsultuoti su veterinaru, jei įtariate, kad jūsų šuo ar katė gali turėti kaulų lūžį.

Parašykite mums. Susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.