Darbo laikas

I - V 9:00 - 20:00, VI - VII 9:00 - 17:00
I - V 14:00 - 15:00 gyd. konsiliumas

Pieno liaukų navikai

Pieno liaukų navikai – tai onkologinis susirgimas, dažnai pasitaikantis 𝐧𝐞𝐬𝐭𝐞𝐫𝐢𝐥𝐢𝐳𝐮𝐨𝐭ų kalyčių ir kačių tarpe. Navikai skiriasi dydžiu ir forma, gali būti gerybiniai arba piktybiniai. Dažniausiai pasitaikantys navikai yra adenomos (gerybinės), karcinomos (piktybinės) ir adenokarcinomos (piktybinės). Gyvūnas gali turėti piktybinių ir gerybinių navikų tuo pačiu metu. Gerybinis navikas visuomet turi rizikos supiktybėti.

Dažniausias piktybinio pieno liaukos naviko 𝐤𝐥𝐢𝐧𝐢𝐤𝐢𝐧𝐢𝐬 𝐩𝐨ž𝐲𝐦𝐢𝐬 yra vienas (ar daugiau) apčiuopiamų darinių po pilvo oda. Jie gali būti šalia spenelio, jo viduje ar tęstis visa pieno liaukų grandine. Darinio/-ių dydis ir išvaizda gali skirtis, tačiau dažniausiai jie yra tvirti ir mazgiški. Kartais ant darinio esanti oda gali išopėti (atsiverti) ir kraujuoti. Iš pieno liaukos gali atsirasti išskyrų.

Dažniausiai piktybinių pieno liaukų navikų 𝐦𝐞𝐭𝐚𝐬𝐭𝐚𝐳ė𝐬 pasitaiko plaučiuose. Jei pažeidžiami plaučiai, gali atsirasti kvėpavimo problemų arba pasireikšti kosulys. Jei navikas metastazavo (išplito į kitus vidaus organus), gali atsirasti kitų požymių – augintinis gali jaustis blogai, mažiau valgyti, tapti mieguistas ir numesti svorio.

Liga 𝐝𝐢𝐚𝐠𝐧𝐨𝐳𝐮𝐨𝐣𝐚𝐦𝐚 klinikine apžiūra ir darinio citologija bei histologija. Vėžio metastazes padeda identifikuoti krūtinės ląstos rentgenas ir pilvo ultragarsas. Šių tyrimų rezultatai lemia augintinio gydymo galimybes ir prognozę.

Dažniausiai taikomas 𝐠𝐲𝐝𝐲𝐦𝐚𝐬 – chirurginis, t.y. navikus pašalinant radikaliai. Pašalinus darinį visuomet rekomenduojame atlikti histologinį tyrimą dėl tikslios diagnozės. Esant metastazėms, ar jų rizikai, gali būti papildomai taikoma ir chemoterapija.

Norint išvengti/sumažinti šio onkologinio susirgimo riziką, mes visuomet rekomenduojame 𝐢𝐦𝐭𝐢𝐬 𝐩𝐫𝐞𝐯𝐞𝐧𝐜𝐢𝐣𝐨𝐬 ir neketinant gyvūno veisti, atlikti sterilizaciją iki pirmosios rujos, arba vėliausiai po pirmos rujos. Sterilizacija riziką sumažina net iki kelių procentų.
Pieno liaukų navikai

DĖMESIO!

Informuojame, kad nuo gruodžio 22d. 20:00 iki gruodžio 23d. 9:00 klinikos NEDIRBS.
Atsiprašome už nepatogumus.

Parašykite mums. Susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.