Gastritas – tai ūminis ar lėtinis virškinamojo trakto sutrikimas, kuris yra labai dažna problema atvejanti šeimininką su vemiančiu, viduriuojančiu (pasitaiko ir su krauju) gyvūnu į veterinarijos kliniką. Ūminį gastritą dažniausiai sukelia suėstas sugedęs maistas, toksinės medžiagos, svetimkūniai, vaistai ar gyvūnui neįprastas maistas. Negydomas ūminis gastritas gali išsivystyti į lėtinį, na, o lėtinį susirgimą išgydyti daug sunkiau ir tai trunka kur kas ilgiau.
Šunų lėtinis gastritas yra skirstomas pagal ląsteles, esančias uždegiminėje gleivinėje (eozinofilinis, limfoplazmocitinis, granuliominis arba limfinio audinio folikulinis). Kokios rūšies gastritas vargina augintinį, galime nustatyti atlikę gastroskopijos tyrimą ir jos metu paėmę mėginį citologiniam ištyrimui. Bene dažniausiai diagnozuojamas – plazmocitinis gastritas neturi išskirtinės simptomatikos, tačiau citologinio tyrimo metu nustatomas padidintas plazmocitinių ląstelių kiekis bei stiprus uždegimas, dažniausiai būdingas lėtiniams pacientams. Lėtinis susirgimas valdomas specialia dieta ir medikamentais, tad būtina kantrybė ir nuoseklus bendradarbiavimas su gydančiu veterinarijos gydytoju.
Tad pasireiškus ūmiam vėmimui (ar vėmimui esant dažnesniam nei kartą per savaitę), viduriavimui (gali būti ir su krauju) ar pastebėjus tamsias išmatas, apetito suprastėjimą/praradimą, apatiją – būtina kreiptis į veterinarijos kliniką, kad augintiniui kuo greičiau būtų suteikta pagalba, nustatyta tiksli diagnozė ir paskirtas efektyvus gydymas.