Dar visai neseniai širdies stimuliatoriai veterinarijoje atrodė neįsivaizduojamas dalykas, tačiau jau kuris laikas tai yra įmanoma ir gelbėja augintinių gyvybes. Nustačius patologinį širdies ritmą, kai š𝙞𝙧𝙙𝙞𝙨 𝙥𝙡𝙖𝙠𝙖 𝙥𝙚𝙧 𝙡ė𝙩𝙖𝙞 (esant bradiaritmijai, širdis plaka rečiau nei 50 kartų per minutę, kai normalus šuns širdies ritmas yra 70-120 kartų per minutę), vystosi kraujotakos nepakankamumas, t. y. organizmo 𝙡ą𝙨𝙩𝙚𝙡ė𝙨 𝙜𝙖𝙪𝙣𝙖 𝙥𝙚𝙧 𝙢𝙖ž𝙖𝙞 𝙙𝙚𝙜𝙪𝙤𝙣𝙞𝙚𝙨, gyvūnas tampa vangus, netenka sąmonės. Aptikus bradiaritmiją, pirmiausia skiriamas medikamentinis gydymas, tačiau negaunant efekto – 𝙞𝙢𝙥𝙡𝙖𝙣𝙩𝙪𝙤𝙟𝙖𝙢𝙖𝙨 š𝙞𝙧𝙙𝙞𝙚𝙨 𝙨𝙩𝙞𝙢𝙪𝙡𝙞𝙖𝙩𝙤𝙧𝙞𝙪𝙨.
Naminiams gyvūnams naudojami širdies stimuliatoriai yra tokie patys kaip ir žmonėms. Stimuliatorius sudarytas iš impulsų generatoriaus ir specializuotų laidų, vadinamų stimuliavimo laidais. Impulsų generatorius yra maždaug sidabrinio dolerio dydžio, tik storesnis, jame yra energijos tiekimas ir kompiuteris, kuris stebi ir kontroliuoja širdies ritmą. Laidai perduoda elektrinius impulsus abiejomis kryptimis tarp impulsų generatoriaus ir širdies, todėl impulsų generatorius „žino“, kada siųsti impulsą, o kada laukti. Širdies stimuliatoriaus laidas dažniausiai vedamas per jungo veną dešinėje kaklo pusėje, žemyn į širdies vidų ir pritvirtinamas prie širdies sienelės. Impulsų generatorius dedamas į kišenę po oda – dažniausiai kaklo šone.
Po operacijos rekomenduojamas stacionarinis gydymas, kol širdies stimuliatorius ir laidas „gyja“ į savo vietas. Jei nepasireiškia papildomos komplikacijos, po poros savaičių pilnai sureguliavus širdies ritmą, gyvūnas gali gyventi įprastą gyvenimą.
Esame vienintelė veterinarijos klinika Lietuvoje atliekanti šią operaciją. Pirmąjį širdies stimuliatorių implantavome prieš 6 metus.