Darbo laikas

I - V 9:00 - 20:00, VI - VII 9:00 - 17:00
I - V 14:00 - 15:00 gyd. konsiliumas

Šunidžių kosulys

Įsibėgėjus rudeniui, pastebėjome, kad klinikos duris vis dažniau praveria šeimininkai vedini dažnai kosinčiais, lyg springstančiais keturkojais. Nieko nuostabaus, ruduo – puikus metas įvairiems virusams ir bakterijoms daugintis ir plisti, na, o dažniausia diagnozė, kurią tenka nustatyti su šiais simptomais atvykusiam pacientui – tai yra šunidžių kosulys.

Šunidžių kosulys (tracheobronchitas) – tai kompleksinė infekcija (ir virusinė, ir bakterinė), kuri augintiniui sukelia viršutinių kvėpavimo takų uždegimą. Ligos pradžioje, šuo dažnai kosėja, tarsi žiaugčioja, lyg kažkas būtų užstrigę gerklėje. Ligai progresuojant, šuo atsikosėja putotomis gleivėmis, gali pasireikšti karščiavimas, augintinio pasyvumas, išskyros iš nosies ir akių. Negydant, gali komplikuotis į pneumoniją (plaučių uždegimą) ar net, itin retai pasitaikantį, inkstų nepakankamumą.

Veterinarijos klinikose „Siaurio Šnauceris“ turėdami naujausias laboratorines priemones ir atlikę molekulinius tyrimus, galime greitai nustatyti bakterijos rūšį (iš ilgametės praktikos žinome, kad dažniausiai pasitaikančios yra Bordetella bronchiseptica arba Mycoplasma spp.) ir parinkti efektyvų antibiotiką, veikiantį konkrečią bakteriją.

Ši liga plinta labai lengvai – oro lašeliniu būdu arba per užkrėstus daiktus, ir dažniausiai tose vietose, kur būna daug šunų – parodose, šunų prieglaudose, šunų viešbučiuose, dresūros aikštelėse ir pan. Jei namuose auginate ne vieną šuniuką, sergantį augintinį būtina izoliuoti nuo likusių šunų.
Gera žinia ta, kad, nuo šunidžių kosulio galima apsisaugoti – speciali vakcina kartą metuose ir Jūsų augintinis nepamirš socializacijos džiaugsmo! 

Šunidžių kosulys

DĖMESIO!

Informuojame, kad nuo gruodžio 22d. 20:00 iki gruodžio 23d. 9:00 klinikos NEDIRBS.
Atsiprašome už nepatogumus.

Parašykite mums. Susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.