Darbo laikas

I - V 9:00 - 20:00, VI - VII 9:00 - 17:00
I - V 14:00 - 15:00 gyd. konsiliumas

Šunų klubo sąnarių displazija

Klubo ar alkūnės sąnario displazija yra genetiškai paveldima, įgimta liga, kuri išryškėja šuniuko spartaus augimo stadijoje, apie 4-10 mėn. Šunų, sergančių klubo displazija, sąnario galvutė ir gūžduobė turi anatominį neatitikimą, todėl galvutė trinasi, o ne sklandžiai slysta, tad laikui bėgant atsiranda skausmas, išsivysto artritas, raumenų atrofija ir prarandama paties sąnario funkcija.

Displazija būdinga gigantinių (mastifai, dogai, Kaukazo, Vidurinės Azijos aviganiai, senbernarai, Berno zenenhundai, niūfaundlendai ir kt.) ir didelių veislių (vokiečių aviganiai, auksaspalviai retriveriai, labradoro retriveriai) šunims, tačiau pasitaiko ir nedidelių šunų tarpe. Ši patologija yra paveldima ir neišgydoma, tad svarbiausias vaidmuo užkertant kelią šiai ligai tenka šuniukų veisėjams, t.y. displaziją turinčių šuniukų veisti negalima.

Svarbu atkreipti dėmesį į šiuos simptomus: šlubavimas, gyvūnui sunku atsikelti iš gulimos padėties, sunku lipti laiptais, įšokti į automobilį. Displazija diagnozuojama atlikus rentgenogramą, kurios metu matome kiek liga yra pažengusi, o anksti diagnozavus, galima imtis prevencinių priemonių, tokių kaip fizioterapija, papildai, ir tokiu būdu gerokai pagerinti tolimesnį augintinio gyvenimą. Sunkesniais atvejais, gali būti taikomas ir chirurginis gydymas implantuojant dirbtinį sąnarį, kuris taip pat ženkliai pagerina gyvenimo kokybę
Tad labai rekomenduojame, pastebėjus aukščiau išvardintus simptomus, ar auginantiems rizikos grupei priskiriamos veislės šuniuką, kuo anksčiau atvesti gydytojo veterinaro apžiūrai. Anksti pradėtas gydymas užkirs kelią sunkių displazijos formų išsivystymui.
Šunų klubo sąnarių displazija

DĖMESIO!

Informuojame, kad nuo gruodžio 22d. 20:00 iki gruodžio 23d. 9:00 klinikos NEDIRBS.
Atsiprašome už nepatogumus.

Parašykite mums. Susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.