Darbo laikas

I - V 9:00 - 20:00, VI - VII 9:00 - 17:00
I - V 14:00 - 15:00 gyd. konsiliumas

Trachėjos kolapso gydymas

Trachėjos kolapsas – dažna mažų veislių, tokių kaip Jorkšyro terjerai, čihuahua, Pomeranijos špicai ir t.t., šuniukų liga. Gali pasitaikyti ir kačių tarpe, tačiau tai itin retas atvejis. Trachėjos kolapsas apsunkina oro patekimą į plaučius, dėl ko gyvūnas dūsta, sausai ir aštriai kosėja. Gyvūno skleidžiamas garsas kartais apibūdinamas kaip “žąsies gagenimas”. Kosulys gali pasunkėti naktį, susijaudinus, spaudžiant trachėją, pavyzdžiui, nuo apykaklės, karšto ar drėgno oro arba iškart po valgio.
Trachėjos kolapsas dažniausiai pasireiškia vidutinio ir vyresnio amžiaus (4-14 metų) šunims, tačiau kartais pasitaiko ir jaunesniems šunims. Liga yra paveldima, tad sergančių šunų nerekomenduojama veisti.
Trachėjos kolapsas skirstomas į 4 laipsnius ir gali būti gydomas tik chirurginiu būdu. Nustatyti tikslų ligos laipsnį galime atlikę rentgeno arba bronchoskopijos tyrimus. 1-o ir 2-o laipsnio kolapsas kurį laiką gali būti kontroliuojamas medikamentiškai, tačiau palaipsniui liga progresuoja ir galiausiai reikalinga operacija. Esant 3-am ar 4-am ligos laipsniui, vienintelis būdas galintis padėti Jūsų augintiniui – tai trachėjos stentavimo operacija. Operacija minimaliai invazyvi, jos metu endoskopo pagalba, reikiamo dydžio stentas įstatomas į susiaurėjusią trachėjos dalį, tokiu būdu mechaniškai ją praplečiant ir atlaisvinat kelią oro patekimui į plaučius.
Pateiktoje nuotraukoje galite matyti kaip atrodo pats stentas (cilindro formos, standi, tačiau lanksti konstrukcija), o rentgeno nuotraukoje – stentas įstatytas į susiaurėjusią Jorkšyro terjero trachėją.
Šiandien trachėjos kolapsas – nebėra liūdnas nuosprendis, o trachėjos stentavimas – tai moderni ir šuniukų gyvybes gelbėjanti procedūra!

Trachėjos kolapso gydymas

DĖMESIO!

Informuojame, kad nuo gruodžio 22d. 20:00 iki gruodžio 23d. 9:00 klinikos NEDIRBS.
Atsiprašome už nepatogumus.

Parašykite mums. Susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.