Darbo laikas

I - V 9:00 - 20:00, VI - VII 9:00 - 17:00
I - V 14:00 - 15:00 gyd. konsiliumas

Ūminio miokardo infarkto diagnozavimas

Miokardo infarktas (Infarctus myocardii) – dar kitaip žinomas kaip širdies smūgis. Tai širdies raumens (miokardo) ląstelių pažeidimas ir žūtis, kuriuos sukelia deguonies stoka dėl kraujotakos sutrikimo širdį maitinančiose kraujagyslėse.

UAB „Siaurio Šnauceris“ veterinarijos gydykloje ūmiam miokardo infarktui diagnozuoti, kaip biocheminis žymuo, naudojamas kardiospecifinio baltymo Troponino I tyrimas.
Tai laboratorinis miokardo infarkto nustatymo metodas. Jis atliekamas įvertinus bendrąją gyvūno būklę ir kuomet būna neaiškūs elektrokardiogramos (EKG) pokyčiai bei diagnostinės informacijos nesuteikia echokardiografijos tyrimas.

Troponino I kiekio padidėjimas pastebimas, kuomet:

  • Įvyko miokardo infarktas (6 valandos – 10 parų nuo priepuolio pradžios),
  • Kartais esant komplikuotam miokarditui.

Troponinas I yra viena iš geriausių laboratorinių priemonių miokardo infarkto eigai ir gydymui sekti. Mūsų gydykloje technologinės galimybės leidžia nustatyti troponino kiekio koncentraciją iš labai mažo kiekio kraujo serumo. Šį tyrimą rekomenduojama kartoti kas 8 valandas tris kartus, kol bus atmesta ūmaus miokardo infarkto galimybė.

Miokardo infarktas pasireiškia neatsižvelgiant į gyvūno rūšį, veislę, amžių ar lytį. Ligą gali sukelti genetiniai veiksniai, netinkama augintinio mityba, sėslus gyvenimo būdas, dėl ko gyvūnas turi didelį viršsvorį, padidėjusį kraujospūdį bei cukrinį diabetą.

Prostatos mėnuo

Parašykite mums. Susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.